zavřít
Upravit životopis

Životopis

Charlie Simpson celým jménem Charles Robert Simpson se narodil v Anglii ve Woodbridge. Je anglický hudebník, zpěvák a skladatel. Charlie má dva bratry - William a Edward. Všichni tři bratři jsou hudebníci. Charlie hrával ve školních kapelách již od 11ti let. V 10ti letech dostal svoji první elektrickou kytaru.

V roce 2001 se ozval na inzerát Matta Willise a Jamese Bourna v časopise NME. Zazpíval starý song Runaway Train a začal s nimi působit v popové kapele Busted. Busted se skládala z nejmladšího Charlieho na sólovou kytaru a občas bicí, Matt na baskytaru a James na doprovodnou kytaru. Během dvou let, mělo trio velký úspěch a prodalo více než 3 miliony záznamů.

Ale Simpson není spokojen se svým životem popové hvězdy a hudbou, kterou hraje. A jako vášnivý fanoušek rockové hudby si ke konci roku 2004 založil vlastní skupinu Fightstar. Společně s Alexem Westawayem, Danem Haighem a Omarem Abidim začal vést tajný ,,dvojí život´´, v noci se věnuje své nové kapele a poté povinné mediální práci a koncertí vystoupení s Busted. V listopadu on a Westaway napsal Fightstar debutové album: They Liked You Better When you Were Dead. Během této doby se začala vést spekulace a 14.ledna 2005 oznámil Simpson totální konec Busted.

15. srpna roku 2011 vydává své první samostatné album s názvem Young Pilgrim. Zde se objevují velice úsoěšné songy např.: Down,down,down, nebo Cemetry, či Parachutes a mnohem další...

Mohli by vás také zajímat…