zavřít
Upravit životopis

Životopis

Charlize Theronová je jihoafrická herečka, producentka a modelka, známá rolemi v biografickém filmu Zrůda, za který obdržela Oscara a Zlatý glóbus, a z dramatu Pravidla moštárny.

Osobní život
Křestní jméno dostala po svém otci Charlesovi Theronovi.

Vyrůstala na farmě v malém městečku Benoni. V dětství měla ráda balet, díky němuž již ve 14 letech o ni projevili zájem modelingoví agenti. Otec byl alkoholik, který její matku fyzicky napadal. Ta však manžela v sebeobraně zabila za přítomnosti tehdy 15leté dcery. Budoucí herečka byla na doporučení lékařů poslána studovat balet do Spojených států. Modelingovou kariéru zahájila v Milánu. Při focení v New Yorku se rozhodla, že ve městě zůstane. Dále pokračovala ve studiu baletu na Joffrey School. V New Yorku také získala stálé angažmá, ale po zranění kotníku musela opustit plány na baletní dráhu. Následně se definitině rozhodla pro filmovou dráhu.

Kariéra
Byla objevena čirou náhodou, když ztropila scénu v bance, kde ji nechtěli proplatit šek, protože u nich neměla účet. Oslovil ji castingový manažer a Charlize ho zaujala natolik, že jí svěřil její první roli.

Zahrála si ve filmech Drsný a drsnější, Ďáblův advokát, Celebrity, Pravidla moštárny. Pro svoji nejznámější roli ve filmu Zrůda, musela v roce 2003 přibrat 15 kg. Za tuto roli vražedkyně také obdržela Oscara.

Nominována byla na Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon ve filmu Æon Flux. Její honoráře se vyšplhaly na 10 milionů USD.

Partnerský vzath udržovala se zpěvákem Stephanem Jenkinsem a poté také s George Clooneym. Do roku 2010 byl jejím přítelem irský herec Stuart Towsend. Několik let platonicky milovala Toma Hankse, jenž jí obsadil do svého režijního debutu To je náš hit!. Od počátku roku 2014 se partnerem stal herec Sean Penn.

Roku 1999 se také svlékla pro pánský časopis Playboy. V roce 2005 obdržela hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Mohli by vás také zajímat…