zavřít
Upravit životopis

Životopis

Charlotte Perrelli (narozená Anna Jenny Charlotte Nilsson) je populární švédská zpěvačka, která vyhrála soutěž Eurovision Song Conmtest v roce 1999 s písní "Take me to your heaven". Později se stala moderátorkou švédského národního kola soutěže Melodifestivalen.

V roce 2008 se opět zůčastnila národního finále, tentokrát s písní Hero. Opět vyhrála a ve finále v Bělehradě získala osmnácté místo (z celkových 25ti finálových vystoupení). Ačkoliv byla favoritkou soutěže, do finále postoupila jen díky divoké kartě poroty a skončila nevalně. Hero se ale stalo velkým hitem nejen ve Švédsku.

Charlotte je vdaná za italského majitele restaurací, Nicolu Igrossa a oba si nechali změnit příjmení na Perrelli. Jejich vztah byl dlouho sledován švédskými médii a v jednu dobu se očekával jeho rozpad, Charlotte a Nicola však všechny krize přežili.
Před vítězstvím v Eurovizi byla Charlotte členkou skupin Bengt Ingvars med Charlotte, Kendix a Wizex.

Za svojí kariéru tato zpěvačka vydala několik úspěšných alb a singlů a stala se jednou z nejlépe prodávaných a oblíbených skandinávských interpretek. Je také považována za jednu z nejlepších švédských zpěvaček.

Charlotte je v celém Švédsku a v části Evropy milovaná i nenáviděná, neboť kromě mnoha svých hitů, vlastní značky kosmetiky a role v muzikálu Kráska a zvíře je známá také nepotvrzenou láskou k plastickým operacím.