zavřít
Upravit životopis

Životopis

Charllotiným rodným městem je Basilej ve Švýcarsku, kde se narodila 17.12.1952 . V Bernu vystudovala hudebně dramatiské oddělení Státní konzervatoře a poté zahájila úspěšnou kariéru na švýcarských, ale i německých jevištích. V televizi je objevila poprvé ve filmu Chaos na Gotthardě, dále se objevila ve Faustovi, Bratru Eselovi, v detektivním seriálu Místo činu a naposledy ve filmu z produkce ZDF Konkurentka.

Její asi nejznámější rolí je postava vrchní komisařky Anny Engelhatové v Kobře 11. V seriálu je již od třetího natáčecího období. Poprvé jsme jí mohli vidět v epizodě "Pomsta je sladká", kde Anna čelila útokům mstícího se maniaka, kterého dostala před lety do vězení.Anna Engelhardt je ve služebních záležitostech nekompromisní ale je ochotná i lecos odpustit. Na druhou stranu pokud se její lidé dostanou do nějakého konfliktu plně za nimi stojí.

Poprvé byla Charlotte provdána za Petra Simonischeka a nyní je od roku 1996 provdána za německého herce a režiséra Svena Erica Bechtolfa. Charlotte Schwab má dvě děti - syn Maximilián Simonischek vystudoval herectví a syn Hans z druhého manželství studuje nyní střední školu.

Charlotte miluje fotbal (fandí klubu FC Freiburg), dále lyžuje, plave. Z jídla pije bilé suché víno a těstoviny (jen tak s máslem a sýrem).

Pochází ze Švýcarska a proto je nadaná i na jazyky - hovoří italsky, francouzsky a ovládá i tzv.švýcarskou němčinu.

Mohli by vás také zajímat…