Chiara Szitášová je mladá parkurová jezdkyně narozena 20. června 1993. Navštěvuje Střední ekonomické lyceum. Každý den po škole chodí do stáje odjezdit své koně. V roce 2006 si udělal jezdeckou licenci (B2646), od roku 2007 jezdí závodně, čemuž...

Životopis

Chiara Szitášová je mladá parkurová jezdkyně narozena 20. června 1993. Navštěvuje Střední ekonomické lyceum. Každý den po škole chodí do stáje odjezdit své koně. V roce 2006 si udělal jezdeckou licenci (B2646), od roku 2007 jezdí závodně, čemuž by se nadále chtěla věnovat dál. Chiara vlastní dohromady čtyři koně – Lukyho, Pink Panthera, Tabatsa Maxe a Floriana deuxe.

V Čechách trénovala ve Stružné - malém městě u Karlových Varů pod p. Kočíkem. Potom přestoupila k p. Perníčkovi a nakonec skončila v Hořovicích u Opatrných. Nyní jezdí ve Švýcarsku u Williho Meligera.

Mezi své úspěchy považuje každé dobře zajeté parkury, ale k těm v současnosti neúspěšnějším patří výhra vozu Volvo S40, 1. místo v Linzu CSI a 1. místo v Linzu CSI obojí odskákala s Pink Pantherem).

Chiary maminka vlastní cestovní kancelář Italy Traerl a tatínek je podnikatel. Má mladší sestru, která studuje na základní škole. Má tři psi: Budy, Roxi a Sally, dále také dvě kočky Bublinku a Macíka.