zavřít
Upravit životopis

Životopis

Chip Foose měl již od mládí automobilismus v krvi. Jeho otec, Sam Foose, je také designerem a dnes je na svého syna velmi hrdý. Jeho syn se totiž svými návrhy dokázal dostat na absolutní špičku a dnes patří mezi nejznámější, nejvyhledávanější a také nejuznávanější designéry na světě.

Jeho první jím namalované auto bylo Porsche 356.
Kariéra Chipa Foose je strhující. V roce 1989 se stal ředitelem Ashaa Corporation, po té navrhoval pro Stehrenberger Design, pro Baker Sportronics, jako hlavní projektant a výrobce obou modelů a prototypů elektrických vozidel.
Jeho výtvorem jsou také auta použitá do filmů jako třeba Blade Runner, Robo Cop, 60 sekund, odkud známe námi - automobilovými nadšenci - milovanou Eleonor.
V roce 1993 se stal prezidentem Hot Rodů. Odtud narážky o jeho Boydovském pohledu. Je odpovědný za mnoho mezinárodně známých vozidel jako Sportstar, Boydster, Roadster, Boyd Air.
V roce 1998 Chip založil se svou manželkou Lynne Foose Desing. V roce 1999 vyhrál Chip AMBR, stejně i v roce 2000 a podílel se i na jiných vítězstvích.

Momentálně pracuje jako ředitel své firmy, jeho zálibou je vyhrávání cen na automobilových soutěžích a salonech a designerování v seriálu Overhaulin´ (Superopravovna), který vysílají na Discovery Channel v a někdy na témže programu v Rider (Jízda).