zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudovala Boston Conservatory of Music and Drama. Vystřídala několik divadelních scén v Bostonu (Boston Shakespeare Company), v Chicagu (Goodman Theatre) a v Los Angeles (Pasadena Playhouse, Mark Taper Forum, Theater Center), kde zaujala rolí Bunny Flingusové ve hře Johna Guarea House of Blue Leaves (cena Dramalogue Award 1987) a úlohou schizofrenní dcery veteránů holocaustu v dramatu The Model Apartment (Cena Kruhu losangeleských divadelních kritiků 1988 a cena Dramalogue Award 1988).

Byla kmenovou členkou souborů Imagination Theatre Company a Paul Sills Theatre, jejichž tvorba byla založena na improvizaci. Na newyorské divadelní scéně se představila v mimobroadwayské inscenaci hry Forbiden Broadway. Ve filmu se rázem prosadila (mj. Cena Národního sdružení film. kritiků, Cena bostonských film. kritiků) svou první úlohou, jíž byla postava Nancy Spungenové, přítelkyně známého zpěváka a baskytaristy Sida Viciouse (Gary Oldman) z punkové skupiny Sex Pistols, v hudebním dramatu Sid a Nancy (r. A. Cox).

V poněkud méně výstředním prostředí se pohybuje její další hrdinka - nevěrná manželka amerického architekta (Brian Dennehy) - z dramatu Architektovo břicho (r. P. Greenaway). Úspěšně se uplatnila také v komediálním žánru (mj. Dvojčata, Krotitelé duchů II, Bílý policajt s černým srdcem, Dospívání v Queens).

V pilotním snímku a v úvodních šesti epizodách populárního seriálu o vietnamské válce China Beach (1988) vytvořila postavu zpěvačky Laurette Barberové (nominace na cenu Emmy). Jako host účinkovala v detektivním seriálu Remington Steele - ČTV (1982-87).

Mohli by vás také zajímat…