zavřít
Upravit životopis

Životopis

Christopher Paul "Chris" Colfer je americký herec, zpěvák a spisovatel. Jeho nejznámější role je Kurt Hummel v seriálu Glee, za kterou v roce 2011 vyhrál Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli, a za roli Kurta je také nominován na cenu Emmy.

V roce 2011 se také objevil v časopise Time na seznamu 100 nejvlivnějších lidí.

Kariéra
Když byl mladší, účinkoval v muzikálu Za zvuků hudby jako Kurt. V osmnácti letech hrál roli Russela Fishe v Russel Fish: The Sausage and Eggs Incident, krátkém filmu, kdy hlavní hrdina, drzý teenager musí projít fitness testy, aby nepřestal chodit na Harvard. Roku 2013 a 2014 vyhrál na People choice awards v kategorii: Nejlepší komediální herec

Jeho první televizní role přišla v roce 2009, když byl obsazen v seriálu Glee jako Kurt Hummel, homosexuál, který má velký smysl pro módu, ale je ve škole šikanován, nejen proto, že je gay, ale také proto, že je členem nepopulárního Glee klubu. Původně se ucházel o roli vozíčkáře Artieho Abrahamse, kterého nakonec hraje Kevin McHale. Scénárista seriálu, Ryan Murphy jím byl tak ohromen, že přímo pro něj připsal do scénáře roli Kurta. Ryan Murphy také prohlásil, že na konci třetí série Glee bude Kurt maturovat spolu se svými spolužáky Rachel (hraje ji Lea Michele) a Finnem (hraje ho Cory Monteith).

Psaní a další práce
Bude hrát v komedii Struck by Lightning a také k filmu napsal scénář. Film se bude natáčet během přestávky vysílání Glee. 8. června 2011 podepsal smlouvu k napsání dvou knih pro děti. První z nich, The Land of Stories vyjde v roce 2012.

Osobní život
Jde o otevřeného homosexuála. V rozhovoru s Access Hollywood řekl, že jeho rodiče to přijímají, ale v škole byl snadným terčem šikany. Jeho sestra Hannah trpí těžkou epilepsií. V rozhovoru řekl, že v mládí používal hraní jako metodu útěku od stresu, jaký má rodina s členem, který je vážně nemocný.

Mohli by vás také zajímat…