zavřít
Upravit životopis

Životopis

Christopher Andrew "Chris" Egan je australský herec. Jeho nejznámější role je pravděpodobně Nick Smith v australském seriálu Home and Away, kde hrál po tři roky. Mezi jeho významné role také patří David Shepherd v dramatickém seriál televize NBC Kings, moderním převyprávění biblického příběhu o králi Davidovi a králi Saulovi.

Na začátku své kariéry se objevil v několika reklamách a dělal modeling, ale jeho schopnost a ambice pro hraní ho nakonec přesvědčily, když hrál v uvedení Glen Street muzikálů Les Misérables a West Side Story. Také se objevil v televizním seriálu Home and Away.

Také trénoval gymnastiku v KICK Performance Group v Sydney. Jako malý soutěžil a poté byl schopen využít své gymnastické schopnosti v thrilleru Crush.

V roce 2003 se přestěhoval do Los Angeles. V roce 2006 se objevil ve filmové adaptaci novely od Christophera Paoliniho, Eragon. V roce 2007 ztvárnil menší roli Mikeyho ve filmu Resident Evil: Zánik. V létě 2010 natáčel v Itálii film Dopisy pro Julii, kde kromě něj hráli Amanda Seyfried, Vanessa Redgrave a Gael García Bernal. Film byl velmi úspěšný a právě role v tomto filmu je zatím Christopherovou nejznámější.

Roku 2011 byl obsazen do hlavní role Edgara Allana Poa do seriálu televize ABC Poe.

Mohli by vás také zajímat…