zavřít
Upravit životopis

Životopis

Christopher Jay Potter se narodil v Torontu. Lásku k herectví objevil už ve škole, ale nepředstavoval si, že by se někdy mohl herectvím živit. Pracoval jako burzovní makléř v Evropě a Kanadě a při tom se prosazovat v divadle. Vzbudil pozornost u Marthy Henriové, kanadské herečky, která ho dosadila do "Biloxy Blues". Potter tím získal bouřlivé recenze a během měsíce dostal roli v seriálu CBC "Material World" (1990).

Proslavil se díky dvěma populárním seriálům, kde se objevil v naprosto odlišných rolích. Zazářil jako energický a trochu agresivní policista v americkém Network´s "Silk Stalking" (1991). Jednu z epizod dokonce sám režíroval. Zahrál si také syna Davida Carradina, bojujícího proti zlu v "Kung Fu: The Legend Continues" (1993, Kung Fu: Legenda pokračuje). Tento seriál se natáhl do čtyř sérií. Z filmů můžeme jmenovat například "Open House", "Rush of Fear", "The Waiting Game" nebo "Andromeda". Christopher Potter se věnuje také dabingu, mj. propůjčil hlas Gambitovi v animovaném seriálu X-Men.

Nedávno se jako herec se smyslem pro popudlivé a netradiční role prosadil jako Dr. David Cameron v 1. řadě oblíbeného amerického seriálu z produkce Showtime "Queer as Folk". Podílel se také na produkci filmu "Spymate" a můžeme ho vidět v dalším miniseriálu "A Wrinkle in Time". Většina jeho fimů a hlavně seriálů se ale bohužel asi nikdy nedostanou do českých televizí.

V roce 2001 obdržel newyorskou cenu nezávislého filmu a video festivalu za nejlepšího herce ve filmu "Rocket´s Red Glare".

Chris je ženatý a má čtyři děti - Jessie, Quinn, Claire, a Gray. Měří 188 cm a mezi jeho přezdívky patří "Cricket" nebo "CJ".

Mohli by vás také zajímat…