zavřít
Upravit životopis

Životopis

Christian Oliver se narodil v Celle, ale vyrůstal ve Frankfurtu nad Mohanem, po maturitě pak odjel do Los Angeles studovat herectví.

Známým se stal rolí v německém akčním krimiseriálu Kobra 11 v roli komisaře Jana Richtera. V seriálu hrál v 7. a 8. sérii. Poprvé jsme ho mohli vidět v pilotním filmu 7. série Křest ohněm, který jako první odvysílala TV Nova dne 7.9.2003, zatímco němečtí diváci na něj museli čekat o čtyři dny déle.

Hraje také v divadle, na jevišti poprvé stanul v 16 letech, dostal roli ve franfurtském komorním divadle v klasické představení Candide.

Americký magazín People ho jmenoval jedním z "50 nejkrásnějších kluků ve vesmíru" ("50 most beautifuls guys in the universe"). 

V současné době je majitelem oděvnického podniku. Vede výrobní společnost Chabofilms.

Měří 176 cm, má hnědé vlasy a hnědé oči. Nejraději má adrenalinové sporty jako potápění, skydiving a snowbording. Rád cestuje a poznává nová místa lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Má pestrou paletu zájmů a koníčků - maluje, fotogtafuje, vaří, poslouchá hudbu, rád hraje fotbal, plachtí a trénuje box a jiná různá bojová umění.

Jeho rodiče žijí ve Franfurtu nad Mohanem. Má sestru, která má syna.

Christian Oliver žije střídavě v Němeku a v Los Angeles. Jeho manželka je redaktorka vip.de Jessica Mazur. V červnu 2011 se jim narodila dcera Madita Maia. Jiné zdroje uvádějí, že má ještě dceru Elise.

Mohli by vás také zajímat…