zavřít
Upravit životopis

Životopis

Christina Victoria Grimmie se stává známou svým vzestupem na internetu od dob Justina Biebera, kdy vkládala na Youtube videa, ve kterých zpívá a hraje na klávesy ve svém pokoji. Teprve v sedmnácti letech (14. června 2011) vydala své první album nesoucí název Find me. Její dynamická tvorba zahrnovala elementy Popu, Techna a Rocku. Narodila se na jihu New Jersey, v Marltonu. Dne 11.6.2016 její život tragicky vyhasnul. Po koncertě v Orlandu na Floridě rozdávala autogramy fanouškům, zatímco k ní přistoupil neznámý muž a čtyřikrát ji střelil, poté obrátil zbraň proti sobě. Christina neměla šanci přežít. Zemřela při převozu do nemocnice.

Youtube a Christina Grimmie
Ve věku čtyř let začala poprvé tvořit "hudbu". V deseti letech dostala své první klávesy a v patnácti přidala své první video na Youtube (17.července 2009). Populární se stala podle jejích vlastních slov díky přezpívání skladby Party In The USA od Miley Cyrus. Asi po roce a půl dosáhla více než 1 000 000 odběratelů a je #31 nejodebíranější uživatel na Youtube, #5 jako interpret.

Má přes 100 milionů zhlédnutí svých videí na Youtube. Má více než 17 milionů zhlédnutí svého kanálu zeldaxlove64 na Youtube. Nejznámější se stala díky duetu se Samem Tsui, dalším hudebníkem na Youtube, a to byl cover k "Just A Dream" od Nellyho. K 20. dubnu 2013 dosáhlo video více jak 62 000 000 zhlédnutí. Dále jsou známé duety třeba s Alexem Gootem a Tylerem Wardem. Další Christinin úspěch bylo druhé místo v Youtube soutěži. Nad Selenou Gomez sice nevyhrála, ale porazila Rihannu, Justina Biebera a Nicki Minaj.

Mohli by vás také zajímat…