zavřít
Upravit životopis

Životopis

Christopher Shyer je kanadsko-americký herec, který se objevil ve více jak padesáti filmových a televizních rolích.

Filmové a seriálové zkušenosti
Již v roce 1994 si zahrál svoji první filmovou roli v dramatu Detektiv Janek: Dům smrti (Janek: The Silent Betrayal, rež. Robert Iscove).

Z dalších, nejzajímavějších rolí můžeme jmenovat postavu "Larse" ve filmu The Falling (Faithless, rež. Raul Inglis, 1998) nebo ztvárnění "Joel Gellmana" v hororové thrilleru The Invitation (rež. Pat Bermel, 2003). Ve stejném roce hrál také v katastrofickém dramatu z dílny Jona Amiela, Jádro. Společně s Diane Lane, Antonem Yelchinem, či Chrisem Evansem si zahrál v roce 2005 v dramatickém thrilleru Nelítostná rasa (Fierce People, rež. Griffin Dunne). Zde se objevil jako "Dr. Leffler". V hororu Big Bad Wolf (rež. Lance W. Dreesen, 2006) hrál postavu "Charlie Cowleye".

Chris Shyer má také bohaté zkušenosti s účinkováním v nejrůznějších seriálech. Epizodní role si zahrál v takových, jakými jsou Věřte nevěřte, Můj přítel Monk, Smallville, Námořní vyšetřovací služba, Kriminálka Miami, JAG, Šerifská hvězda, či Dobrá manželka. Nejvíce si ovšem zahrál v seriálech ze žánru sci-fi thriller, nazvaném jednodušše "V".

Divadelní zkušenosti
Chris má teké divadelní zkušenosti, které získaval již od svých 6. let. Později hrál např. na Broadway v Mamma Mia. Z dalších úspěšných divadelních her lze uvést Fantom Opery, Miss Saigon, Bídníci nebo Sunset Boulevard.

Mohli by vás také zajímat…