zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ve třinácti letech se Christy zúčastnila sportovní slavnosti, kde si jí všiml jeden fotograf.Podepsala smlouvu s malou sanfranciskou agenturou a pro ni příležitostně pracovala. Poté upoutala pozornost Eileen Fordové, patronky modelek. Eileen zaujaly Christininy výrazné lícní kosti a velké nevinné oči.

Christy podepsala smlouvu s prestižní agenturou Ford a začal být o ní velká zájem. Ona ale trvala na tom, že nejprve dokončí školu. Modelkou na plný úvazek se stala až v osmnácti letech.

Zastupují ji: newyorská agentura Ford, pařížská agentura Ford.

Christy je označována za nadčasovou krásku, o kterou bude zájem pořád. Během své kariéry se objevila na stránkách módních časopisů a získala jednu z největších poct v oboru – výhradní smlouvu na propagaci parfému Eternity od Calvina Kleina. Také se účastnila reklamní kampaně Maybelline a Sheseidy. Christy si zamilovali špičkový fotografové a vydavatelé ji milovali.

Christy natočila o své kariéře dokumentární film.Věnuje se charitativní činnosti, bojuje za práva zvířat s hnutím Peta. Vydala vlastní kalendář nafocený v Salvadoru, rodné zemi její matky. Velká část výnosu z prodeje věnovala dobročinné salvadorské nadaci. Se svou sestrou Erin zakoupily v roce 1993 jazzový klub Up and Down.

Zajímavosti:
Christy získala titul Tvář 20. století.

Národnost: Američanka
Výška: 178 cm
Vlasy: hnědé
Oči: zelené

Sdělovací prostředky a módní tvůrci označili Christy za jednu z nejkrásnějších žen naší doby.

Mohli by vás také zajímat…