zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ciro Immobile je italský fotbalista, který hraje jako útočník v německém klubu BV Borussia Dortmund.

Klubová kariéra
S mládežnickým týmem Juventusu vyhrál Torneo di Viareggio v letech 2009 a 2010, zahrál si také za první mužstvo v nejvyšší soutěži i Lize mistrů. Na hostování v Pescaře pomohl týmu k vítězství v Serii B 2011/12 a s 28 góly byl nejlepším střelcem soutěže. Po sezoně přestoupil do Janova, kde strávil rok a pak ho koupil Torino FC. Je prvním hráčem Turína, který se stal králem střelců od roku 1977, kdy vyhrál Francesco Graziani.

Do BV Borussia Dortmund přestoupil po úspěšné sezóně v Torino FC, kdy se stal se nejlepším střelcem Serie A ročníku 2013/14 s 22 brankami. Přišel jako náhrada za polského útočníka Roberta Lewandowského, který zamířil do Bayernu Mnichov. Immobile podepsal s BVB pětiletý kontrakt.

Reprezentační kariéra
Reprezentoval Itálii na Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let 2013 v Izraeli, vstřelil gól ve finálovém zápase proti Španělsku, který Italové prohráli 2:4. V seniorské reprezentaci debutoval 2. března 2014 v přátelském utkání při porážce od Španělska (0:1). Byl zařazen do širší nominace na mistrovství světa ve fotbale 2014 v Brazílii.

Ciro Immobile

27 let, fotbalista