zavřít
Upravit životopis

Životopis

Claudia Schiffer je supermodelka z počátku devadesátých let. Získala svoji popularitu a celosvětové uznání mezi muži a ženami.

Claudia vyrůstala v Düsseldorfu (Německo), máma byla žena v domácnosti a otec právník. Když vyrůstala ani netušila, že se stane modelkou. Nejprve si myslela, že se stane právničkou v otcově úspěšné právnické firmě, ale osud tomu chtěl jinak, když šla s přáteli na party. Právě tam si jí všiml modelingový agent Michel Levaton a okamžitě ji nabídnul práci v modelingu (říjen 1987).

Claudia nemeškala, ihned nabídku přijala a odletěla do Paříže na první focení. Její první fotky se objevily v populárním magazínu Elle. Zanedlouho se objevila v pěti amerických a sedmi evropských časopisech.

Claudininy blonďaté vlasy a pronikavé modré oči ji činily neodolatelnou, díky čemuž se objevila ve více v pěti stech magazínech a její každoroční kalendář je jeden z nejprodávanějších na světě. Představila se v mnoha televizních představení jako jsou: Larry King Live, The Tonight Show, The Late Show s Davidem Lettermanem a Late Night s Conanem O'Brienem.

Kromě jejích televizních vystoupení se objevila také v několika filmových rolích. Například Black & White (2000). Clauida také natočila sérii videocvičení a je zakladatelkou múodního baru „Fashion Cafe“ spolu se supermodelkami Elle MacPherson, Christy Turlington, a Naomi Campbell.

Mezi její hobby patří jízda na koni, malování, hraní tenisu, čtení a tanec. Mimo jiné ovládá plynně tři jazyky němčinu, francouzštinu a angličtinu.

Claudia zůstává jednou z pěti nejvýznamějších supermodelek, podepsala čtyřletý kontrakt s kosmetickou firmou Revlon na 6 miliónů dolarů. Nesmí však fotit žádné erotické fotografie.

Dne 25. května 2002 se Claudia provdala za filmového producenta Matthewa Vaughna, se kterým má dvě děti. Syn Caspar Matthew se narodil 30. ledna 2003 a dcera Clementine de Vere Drummond 11. listopadu 2004. Rodina žije v Londýně. V lednu 2010 Claudia prozradila, že čekají třetí dítě.

V roce 2003 se objevila v romantickém filmu Láska nebeská.


Ve zkratce:
výška: 182cm
vlasy: blond
oči: modré
míry: (95-62-92 cm)
váha: 58kg
otec: Heinz Schiffer
matka: Gudrun Schiffer
mladší sourozeneci: Stefan, Ann Carolin, Andreas
manžel: Matthew Vaughn
syn: Caspar Matthew (*2003)
dcera: Clementine de Vere Drummond (*2004)

Mohli by vás také zajímat…