zavřít
Upravit životopis

Životopis

Clint je v současnosti považován za jednoho z nejlepších hráčů USA. Svoji kariéru odstartoval v Dallasu, kde hrával za téměř neznámé celky.
V pozdějším věku projevil zájem o nadějného ofenzivního záložníka prvoligový tým New England Revolution. Hned první sezónu za mužské áčko si vedl skvěle a dokonce získal trofej pro nejlepšího nováčka.
Další rok už vstřelil 10 branek a trenér Joe Franchino si ho nemohl vynachválit. Byl si jistý, že mu v týmu roste nová hvězda amerického fotbalu . Svého prvního startu v seniorské reprezentaci USA se dočkal v listopadu 2004 v zápase proti Jamaice. Navíc čím dál více hrával v útoku, kde byl mnohem užitečnější než v záloze.

Už před mistrovství světa 2006 v Německu byl neodmyslitelnou součástí záložní řady americké reprezentace. V květnu 2006 dokonce vydává svůj hudební hit. Jeho písnička byla v rytmu hip hopu a nesla název Don't tread, dokonce sklidila velký úspěch. Bohužel výkony na MS nebyli tak příznivé, jako úspěch jeho písně. Američané skončili poslední ve skupině, pouze s jedním bodě a byli vystavení velké kritice. Především kvůli prohře s reprezentací Česka 3:0. Po nevydařeném MS mu byla útěchou, alespoň cena Honda hráč roku 2006.

Clint věděl, že pokud se bude chtít stát uznávaným fotbalistou, bude muset něco dokázat také v Evropě. Několik klubů o něj projevilo velký zájem. Nejprve Feyenord Rotterdam a když se už zdálo, že Clint přestoupí právě do nizozemského klubu, všechno si rozmyslel. Další zájemce byl z Anglie.

V prosinci 2006 přestupuje do Fulhamu za částku 1,5 milionu dolarů. Angažmá v londýnském celku skýtalo další výhodu. V týmu Lowrie Sancheze působí jeho krajani Brian McBride a Carlos Bocanegra, kteří mu pomohl adaptovat se v týmu. Clint za půl roku v Anglii odehrál 10 utkání a svůj první gól vstřelil do sítě Liverpoolu.