zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou učitelky a poradce pro Světovou banku. Hereckou průpravu absolvovala v École de la rue Blanche a ve třídě Francise Hustera v Cours Florent. Tvůrčí dráhu zahájila 1989 v divadelním souboru Renaud-Barrault, kde se představila po boku Michela Bouqueta v Molièrově Lakomci a po boku Francise Hustera v Mussetově dramatu Lorenzaccio.

V roce 1989 účinkovala ještě v Chicagu a v Londýně s Johnem Malkovichem ve hře Dusty Hughuesové The Slip of the Tongue. Další divadelní úspěchy slavila na jevišti pařížského Théâtre de Chaillot ve Wildově komedii Jak je důležité míti Filipa (1996) a v muzikálu Alexandra Brefforta Sladká Irma (2000). Zaujala hned svou první film. rolí v psychologickém snímku Malý kriminálník (r. J. Doillon).

Úloha Nathalie, spořádané starší sestry mladistvého delikventa (Gérald Thomassin), jí vynesla Evropskou film. cenu Felixe 1991 a nominaci na Césara 1990. Opět neúspěšně se ucházela o Césara 1994 jako herecká naděje za vedlejší roli s postavou podvodnice a zlodějky Solange, energické kamarádky hlavní hrdinky (Vanessa Paradisová), v psychologickém dramatu Elisa (r. J. Becker).

Náročný výkon podala v úloze recepční z lékařské laboratoře a svobodné matky Lisy, o jejímž vztahu s jeřábníkem (Vincent Lindon) vypráví sociální drama Fred (r. P. Jolivet). C. C. je laureátkou Ceny Romy Schneiderové (2000).

Autor: Miloš Fikejz

Mohli by vás také zajímat…