zavřít
Upravit životopis

Životopis

Coco Jambo a.k.a. Akim začínal v roce 1992 jako tanečník Breakdance. Díky hudbě na kterou denně tancoval, začal poznávat ostatní elementy kultury, jejíž je breakdance součástí. V roce 1995 začíná psát první rapové texty a zakládá první kapelu „Hip hop Servis“, se kterou odehrál jen pár místních koncertů a po roce a půl se kapela rozpadá. V roce 1997 se dostává přes kamaráda Ramela do tehdy už napůl rozpadlé nejstarší Budějovické kapely „Iustitia“. Ta se definitivně rozpadá v roce 1998 a Coco a.k.a. Akim společně s Ramelem zakládají kapelu „Index“. S kapelou „Index“ objíždí republiku a odehrává stovky koncertů, stává se hudebním producentem, vydává první dva songy na české kompilaci „Liryk Derby“ a o dva roky později první vinylový singl „Když máš co, tak piš“. Po šesti letech fungování se kapela v roce 2004 rozpadá a Coco a.k.a. Akim si dává skoro dva roky pauzu, aby se koncem roku 2005 po 13ti letech působení na scéně vydal na sólovou dráhu pod jménem „Coco Jambo“.

V roce 2006 nahrává demo a dostává nabídku od P.A.trick records na vydání prvního alba. Album „Pampers Jambo“ vychází v září 2007. Ve stejném roce se Coco dostává i k moderování hip hopového pořadu na rádiu Kiss Jižní Čechy a k jeho rapové kariéře se přidává i kariéra moderátora. Dnes už moderuje nespočet kulturních akcí všeho druhu, jeho nové songy vychází na kompilacích, vyhrávají komerční hitparády a rotují éterem českých rádií, produkuje instrumentálky, točí videoklipy a dodělává druhé sólové album „Epi Epi“, které vyjde 28.11.2008 u „Mafia records“.

Coco Jambo říká:
Sem normální kluk co dělá věci s láskou. Nikdy sem nic nedostal zadarmo a sem rád, že to co dělám, udělá radost někomu jinému.