zavřít
Upravit životopis

Životopis

Cole Hauser načal svou hereckou kariéru v roce 1992, kdy si spolu s Mattem Damonem a Brendanem Fraserem zahrál v dramatu Roberta Mandela Školní pouta. Poté následovaly filmy Omámení a zmatení, Holé lebky, Dobrý Will Hunting a Hi-Lo Country. Za roli ve filmu Bílý oleandr získal cenu Young Hollywood Award v kategorii mužský herecký průlom.

Snímkem Černočerná tma načal sérii čtyřech filmů s vojenskou tématikou, do které poté přibyly tituly Tábor tygrů (za tento film byl nominován na Independent Spirit Award), Hartova válka a Slzy slunce. Hauser se také objevil s Paulem Walkerem a Evou Mendes ve filmu Johna Singletona Rychle a zběsile 2.

V roce 2004 si mj. zahrál ve filmu Paparazzi (režie Paul Abascal) a následující rok se objevil v roli vůdce skupiny jeskynních potápěčů ve filmu Jeskyně (režie Bruce Hunt). „Příprava na tento snímek byla tím nejnáročnějším, co jsem kdy v souvislosti s filmem podstoupil,“ říká Hauser. „Věci, které jsme se museli naučit během dvou týdnů, se lidé běžně učí patnáct let." dodává herec.

Na televizní obrazovce se objevoval jako stálý člen hereckého osazení seriálu Každý den v akci.

Mohli by vás také zajímat…