Upravit profil
Významný irský herec Colin Farrell se narodil 31. května 1976 v hlavním irském městě, Dublinu. Jeho matka se jmenuje Rita Farrell. Jeho otec Eamon Farrell byl profesionální fotbalista, který hrál za irský klub Shamrock Rovers FC. Mimo to...
Životopis
Významný irský herec Colin Farrell se narodil 31. května 1976 v hlavním irském městě, Dublinu. Jeho matka se jmenuje Rita Farrell. Jeho otec Eamon Farrell byl profesionální fotbalista, který hrál za irský klub Shamrock Rovers FC. Mimo to provozoval obchod se zdravou výživou. Známým fotbalistou byl také jeho strýc, Tommy Farrell, který hrál taktéž za klub Shamrock Rovers FC. Colin má staršího bratra Eamona jr. a dvě sestry, Catherine a Claudine. Claudine pracuje jako jeho osobní asistentka.
Jeho otec jej od mládí vedl ke sportu, hlavně k fotbalu. Colin chodil na základní národní školu St. Brigid's National School odkud šel na soukromou střední školu Castleknock College a následně na Gormanston College. Během studií se zúčastnil konkurzu do slavné hudební skupiny Boyzone. V konkurzu neuspěl.
Farrell se rozhodl zkusit hereckou kariéru poté, co jej k slzám dohnal výkon Thomase Henryho v E.T. mimozemšťanovi. Za podpory svého bratra začal studovat herectví na Gaiety School of Acting. Ze školy však odešel poté, co byl obsazen do seriálového komediálního dramatu Ballykissangel televizní stanice BBC.
Jako v hollywoodském kriminálním trháku si mohl připadat v osmnácti letech, když byl v Sydney zatčen jako podezřelý z vraždy. Policejní portrét údajného pachatele se Farrellovi náramně podobal. Nenahrávalo mu ani to, že si na danou noc vůbec nevzpomínal. Jeho jediným alibi tak byl deník jeho přítele, ve kterém stálo že se potulovali po městě pod vlivem extáze.
Vztahy Colina Farrella
V roce 2000 se na premiéře filmu Quills - Perem markýze de Sade potkal s herečkou Amelií Warner, se kterou začal chodit v červenci 2001. Vztah trval jen pár měsíců a přestože se spekulovalo o tom, že se dvojice vzala, rozešli se v listopadu 2001. Do roku 2003 pak chodil se známou zpěvačkou Britney Spears. V roce 2003 se mu narodil syn James Padraig Farrell, kterého má s americkou modelkou Kim Bordenave. Od roku 2007 do roku 2008 chodil s irskou studentkou medicíny Muireann McDonnell. Následně chodil se spisovatelkou Emmou Forrest, se kterou plánoval dítě. Nakonec vztah nevydržel. Dalšího dítěte se přece jen nakonec dočkal. Od října 2009 má syna Henry Tadeusze Farrella s polskou herečkou Alicja Bachleda-Curuś. I přes čerstvě narozeného syna se dvojice rozešla v polovině roku 2010.
Colin Farrell není žádný svatoušek. Kromě již zmíněných vztahů, chodil také například s Angelinou Jolie, Maeve Quinlan, Demi Moore, Lindsay Lohan, Carmen Electrou, Michelle Rodriguez, Nicole Narain a několika dalšími.
Zajímavosti
V roce 2003 jej People magazín uvedl na svém seznamu 50 nejkrásnějších lidí světa a Company magazín na 6 místo svého žebříčku Nejvíce sexy muž planety.
Ke konci roku 2005 nastoupil protialkoholní a protidrogovou léčbu.
Roku 2006 podal žalobu na bývalou přítelkyni Nicole Narain za neoprávněnou distribuci sexuální nahrávky, kterou spolu natočili v roce 2003. Sama Narain rozšíření nahrávky popřela s tím, že i její kariéra díky zveřejnění utrpěla. Nakonec se ukázalo, že za rozšířením nahrávky stál jistý David Hans Schmidt, ale není jasné, jak se k ní dostal.
V červenci 2006 se podařilo stalkerce Dessarae Bradfordové proniknout na noční show The Tonight Show, kde byl jako host Farrell. Ten ji následně předal policii. Stalkerka dostala soudní zákaz přiblížit se k Farrellovi. Zároveň jej obvinila ze zaslání nemravné zprávy, což se nepotvrdilo.
V říjnu 2007 uvedl, že jeho první syn má Angelmanův syndrom, což je vzácná genetická porucha. Stejného roku se společně s dalšími celebritami připojil jako mluvčí Speciálních Olympijských her pro postižené, které se konaly v Šanghaji.
V roce 2015 se stal velvyslancem Světového Poháru bezdomovců, který má za cíl inspirovat lidi bez domova ke změně svého života prostřednictvím fotbalu. Podpořil také kampaň zaměřenou proti šikaně, Stand Up! .
Colin žije střídavě v Los Angeles a v Dublinu.
Trpí nespavostí.
1995 - 2001: začátky filmové kariéry, první hlavní role
Poprvé se Colin Farrell objevil ve filmu již v roce 1995. Jednalo se o romantické drama Frankie hvězdář (rež. Michael Lindsay-Hogg), ve kterém měl malou roli mladého muže v kině. Podobně bezvýznamnou roli měl také roku 1996 v mysteriózním dramatu Nezvěstný (rež. Sue Clayton). Další role jej čekala o rok později v dramatu Ropná dieta (rež. Owen McPolin), následovaném romantickými dramaty z let 1998 a 1999, Láska k tanečníkovi (rež. Richard Standeven) a Válečná zóna (rež. Tim Roth).
První hlavní role se dočkal roku 2000, kdy hrál vojína Rolanda Bozze ve válečném dramatu Tábor tygrů (rež. Joel Schumacher). Mimo to si zahrál také v kriminální komedii Rafinovaný zloděj (rež. Thaddeus O'Sullivan). Jednoho z dvojice psanců, kteří jsou neustále v potížích, a ke kterým obyčejný lid vzhlíží s úctou hrál v akčním westernu z roku 2001, Psanci Ameriky (rež. Les Mayfield).
2002 - 2010: filmová kariéra nabírá rychle na obrátkách
Velice úspěšným a přelomovým rokem v kariéře byl rok 2002, kdy si Colin zahrál ve trojici úspěšných snímků. Exceloval v hlavní roli mysteriózního thrilleru Telefonní budka (rež. Joel Schumacher). Zde si zahrál arogantního mediálního manažera Stuarta Sheparda, který pravidelně volá své milence z budky, a ta se také stane hlavním dějištěm tohoto filmu. Následoval sci-fi thriller s Tomem Cruisem v hlavní roli, Minority Report (rež. Steven Spielberg), který je dějově zasazen do roku 2054, do doby kdy je vina potrestána dříve, než dojde ke zločinu. Ve válečném dramatu Hartova válka (rež. Gregory Hoblit) si pro změnu zahrál s dalším hollywoodským velikánem, Brucem Willisem. Hned pětici filmů si pak připsal do své rozrůstající se filmografie v roce 2003. Prvním byl kriminální, životopisný thriller s Cate Blanchett v hlavní roli, Veronica Guerin (rež. Joel Schumacher). V thrilleru Test (rež. Roger Donaldson) se z něj stal jeden z nejchytřejších absolventů, který je podroben drsnému výcviku pro CIA, který je plný lží a intrik. Dalším snímkem bylo hvězdně obsazené akční krimi S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (rež. Clark Johnson). Kriminálníka Lehiffa si pak zahrál v krimi komedii Intermission (rež. John Crowley), která nám ukazuje 11 originálních lidských osudů, které se vzájemně proplétají. Posledním snímkem tohoto plodného roku bylo dobrodružství od Marvelu, Daredevil (rež. Mark Steven Johnson), kde se Colin objevil v roli hlavního záporáka Bullseye.
Jako Alexander Veliký se ukázal roku 2004 ve stejnojmenném snímku z dílny režiséra Olivera Stone, který mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie. Za ztvárnění Alexandera si vysloužil nominaci na hereckou anticenu Zlatá malina v kategorii Nejhorší herec. Jednu z hlavních rolí získal v romantickém dramatu podle knihy od Michaela Cunninghama, Tři do páru (rež. Michael Mayer). V životopisném historickém dobrodružství Nový svět (rež. Terrence Malick), hrál roku 2005 anglického kapitána Johna Smithe, který rozpoutal válku dvou světů o nový národ během prvních dnů nové Ameriky. Ve dvojici filmů zářil roku 2006. Prvním bylo romantické drama se Salmou Hayek, Zeptej se prachu (rež. Robert Towne), a tím druhým akční thriller Miami Vice (rež. Michael Mann), ve kterém hraje jednoho z dvojice nejlepších detektivů, kteří mají k dispozici tu nejmodernější techniku. Roku 2007 hrál v thrilleru Woodyho Allena, Kasandřin sen, společně s Ewanem McGregorem jednoho z bratrů, kteří se topí v dluzích a jejich šancí na záchranu je nabídka bohatého strýčka, která je ovšem za hranicí legálnosti.
Rok 2008 zahájil v černé komedii o cti a podvodech nazvané V Bruggách (rež. Martin McDonagh), která mu vynesla Zlatý Globus v kategorii “Nejlepší herec - komedie nebo muzikál”.
Následoval drsný a napínavý thriller Hrdost a sláva (rež. Gavin O'Connor) o policejním zátahu proti drogovým překupníkům, který skončil tragicky. Čtyři filmy pak do Colinovy filmografie přinesl rok 2009. Válečného fotografa Marka Walshe si zahrál v mysteriózním dramatu Oči války (rež. Danis Tanović). Následovalo romantické drama o rybáři, který vyloví z moře krásnou mladou ženu, nazvané Ondine (rež. Neil Jordan). Třetím snímkem roku bylo dobrodružné fantasy o sázce s ďáblem, Imaginárium Dr. Parnasse (rež. Terry Gilliam). Posledním filmem roku byl příběh zahořklého country zpěváka v podání Jeffa Bridgese, Crazy Heart (rež. Scott Cooper). Roku 2010 má jednu z hlavních rolí v drsném historickém dramatu založeném na skutečné události z roku 1940, Útěk ze Sibiře (rež. Peter Weir). Následovalo kriminální drama Londýnský gangster (rež. William Monahan) s Benem Chaplinem a Keirou Knightley.
2011 - současnost: Colin Farrell se již řadí mezi nejvýznamnější herce
Rok 2011 odstartoval v komediálním hororu Noc hrůzy (rež. Craig Gillespie), následovaném úspěšnou krimi komedií Šéfové na zabití (rež. Seth Gordon).
Roku 2012 dostal příležitost ztvárnit postavu tajného agenta a dělníka Quaida v remaku úspěšného thrilleru Total Recall (rež. Len Wiseman). V původním filmu z roku 1990 hrál tuto roli legendární Arnold Schwarzenegger. Následovala role scénáristy, který se snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace, v krimi komedii Sedm psychopatů (rež. Martin McDonagh). Objevil se také v krátkometrážní parodii Movie: The Movie (rež. Jimmy Kimmel). Roku 2013 zazářil na plátnech kin v dalších třech filmech. Postavu Victora, který je pravou rukou kriminálního bosse v podání Terrence Howarda, hrál v kriminálním thrilleru Pomsta mrtvého muže (rež. Niels Arden Oplev). Následovalo životopisné drama Zachraňte pana Bankse (rež. John Lee Hancock), ve kterém si hlavní roli Walta Disneye zahrál Tom Hanks. Posledním snímkem roku 2013 bylo animované fantasy pro celou rodinu nazvané Království lesních strážců (rež. Chris Wedge), ve kterém Colin propůjčil svůj hlas postavě Ronina, vůdci Lístků. Ve filmové adaptaci nejznámější hry Augusta Strindberga, Slečna Julie (rež. Liv Ullmann) si roku 2014 zahrál sluhu, který má svést dceru svého pána. Následovalo fantasy Zimní příběh (rež. Akiva Goldsman), které je plné zázraků, neblahých osudů a věčného konfliktu dobra a zla.
V roce 2015 se potkává s Anthony Hopkinsem v mysteriózním thrilleru V mysli vraha (rež. Afonso Poyart), ve kterém se snaží FBI chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Druhým snímkem roku byla sci-fi komedie Humr (rež. Yorgos Lanthimos), která je dějově zasazena do blízké budoucnosti, ve které jsou zatýkáni nezadaní lidé, kteří si následně musejí do 45 dnů najít partnera. Za svůj výkon získal mnoho nominací na prestižní ceny, včetně Zlatého glóbu. Roku 2016 hraje Colin v úspěšném fantasy na motivy spisovatelky J. K. Rowlingové, Fantastická zvířata a kde je najít (rež. David Yates). Rok 2017 pak rozšířil jeho filmografii o další 3 thrillery. Prvním byl snímek Oklamaný (rež. Sofia Coppola), z prostředí americké občanské války, ve kterém si zahrál společně s Nicole Kidman, Kirsten Dunst či Elle Fanning. Také v druhém snímku, Zabití posvátného jelena (rež. Yorgos Lanthimos) se potkal s Nicole Kidman. Tento filmový rok pak završil dramatickým thrillerem Roman J. Israel, Esq. (rež. Dan Gilroy), který se odehrává v samém srdci přetíženého soudního systému v Los Angeles. Tady se hlavní role ujal Denzel Washington. Roku 2018 si zahrál v kriminálním thrilleru Vdovy (rež. Steve McQueen), jehož děj je zasazen do dnešního Chicaga, města plného brutálních zločinů a prorostlého korupcí.
Roku 2019 měl Colin hlavní roli v rodinném fantasy Dumbo (rež. Tim Burton), kde si zahrál bývalou cirkusovou hvězdu. Roli trenéra bojových umění pak získal v úspěšném akčním krimi Gentlemani (rež. Guy Ritchie).
2020: v jakých filmech uvidíme Colina Farrella v blízké budoucnosti?
Roku 2020 si zahrál v dobrodružném příběhu o dvanáctiletém géniovi, který pochází z kdysi zámožné zločinecké rodiny, nazvaném Artemis Fowl (rež. Kenneth Branagh). Následoval mysteriózní krimi thriller Ava: Bez soucitu (rež. Tate Taylor). Jako poslední snímek roku 2020 je naplánován sci-fi thriller Voyagers (rež. Neil Burger).
Zápornou roli Penguina si zahraje roku 2021 v novém snímku od DC Comics, The Batman (rež. Matt Reeves). Poslední dva ohlášené snímky, které připadají také na rok 2021 jsou dramata The Banshees of Inisheer (rež. Martin McDonagh) a After Yang (rež. Kogonada).
Jeho otec jej od mládí vedl ke sportu, hlavně k fotbalu. Colin chodil na základní národní školu St. Brigid's National School odkud šel na soukromou střední školu Castleknock College a následně na Gormanston College. Během studií se zúčastnil konkurzu do slavné hudební skupiny Boyzone. V konkurzu neuspěl.
Farrell se rozhodl zkusit hereckou kariéru poté, co jej k slzám dohnal výkon Thomase Henryho v E.T. mimozemšťanovi. Za podpory svého bratra začal studovat herectví na Gaiety School of Acting. Ze školy však odešel poté, co byl obsazen do seriálového komediálního dramatu Ballykissangel televizní stanice BBC.
Jako v hollywoodském kriminálním trháku si mohl připadat v osmnácti letech, když byl v Sydney zatčen jako podezřelý z vraždy. Policejní portrét údajného pachatele se Farrellovi náramně podobal. Nenahrávalo mu ani to, že si na danou noc vůbec nevzpomínal. Jeho jediným alibi tak byl deník jeho přítele, ve kterém stálo že se potulovali po městě pod vlivem extáze.
Vztahy Colina Farrella
V roce 2000 se na premiéře filmu Quills - Perem markýze de Sade potkal s herečkou Amelií Warner, se kterou začal chodit v červenci 2001. Vztah trval jen pár měsíců a přestože se spekulovalo o tom, že se dvojice vzala, rozešli se v listopadu 2001. Do roku 2003 pak chodil se známou zpěvačkou Britney Spears. V roce 2003 se mu narodil syn James Padraig Farrell, kterého má s americkou modelkou Kim Bordenave. Od roku 2007 do roku 2008 chodil s irskou studentkou medicíny Muireann McDonnell. Následně chodil se spisovatelkou Emmou Forrest, se kterou plánoval dítě. Nakonec vztah nevydržel. Dalšího dítěte se přece jen nakonec dočkal. Od října 2009 má syna Henry Tadeusze Farrella s polskou herečkou Alicja Bachleda-Curuś. I přes čerstvě narozeného syna se dvojice rozešla v polovině roku 2010.
Colin Farrell není žádný svatoušek. Kromě již zmíněných vztahů, chodil také například s Angelinou Jolie, Maeve Quinlan, Demi Moore, Lindsay Lohan, Carmen Electrou, Michelle Rodriguez, Nicole Narain a několika dalšími.
Zajímavosti
V roce 2003 jej People magazín uvedl na svém seznamu 50 nejkrásnějších lidí světa a Company magazín na 6 místo svého žebříčku Nejvíce sexy muž planety.
Ke konci roku 2005 nastoupil protialkoholní a protidrogovou léčbu.
Roku 2006 podal žalobu na bývalou přítelkyni Nicole Narain za neoprávněnou distribuci sexuální nahrávky, kterou spolu natočili v roce 2003. Sama Narain rozšíření nahrávky popřela s tím, že i její kariéra díky zveřejnění utrpěla. Nakonec se ukázalo, že za rozšířením nahrávky stál jistý David Hans Schmidt, ale není jasné, jak se k ní dostal.
V červenci 2006 se podařilo stalkerce Dessarae Bradfordové proniknout na noční show The Tonight Show, kde byl jako host Farrell. Ten ji následně předal policii. Stalkerka dostala soudní zákaz přiblížit se k Farrellovi. Zároveň jej obvinila ze zaslání nemravné zprávy, což se nepotvrdilo.
V říjnu 2007 uvedl, že jeho první syn má Angelmanův syndrom, což je vzácná genetická porucha. Stejného roku se společně s dalšími celebritami připojil jako mluvčí Speciálních Olympijských her pro postižené, které se konaly v Šanghaji.
V roce 2015 se stal velvyslancem Světového Poháru bezdomovců, který má za cíl inspirovat lidi bez domova ke změně svého života prostřednictvím fotbalu. Podpořil také kampaň zaměřenou proti šikaně, Stand Up! .
Colin žije střídavě v Los Angeles a v Dublinu.
Trpí nespavostí.
1995 - 2001: začátky filmové kariéry, první hlavní role
Poprvé se Colin Farrell objevil ve filmu již v roce 1995. Jednalo se o romantické drama Frankie hvězdář (rež. Michael Lindsay-Hogg), ve kterém měl malou roli mladého muže v kině. Podobně bezvýznamnou roli měl také roku 1996 v mysteriózním dramatu Nezvěstný (rež. Sue Clayton). Další role jej čekala o rok později v dramatu Ropná dieta (rež. Owen McPolin), následovaném romantickými dramaty z let 1998 a 1999, Láska k tanečníkovi (rež. Richard Standeven) a Válečná zóna (rež. Tim Roth).
První hlavní role se dočkal roku 2000, kdy hrál vojína Rolanda Bozze ve válečném dramatu Tábor tygrů (rež. Joel Schumacher). Mimo to si zahrál také v kriminální komedii Rafinovaný zloděj (rež. Thaddeus O'Sullivan). Jednoho z dvojice psanců, kteří jsou neustále v potížích, a ke kterým obyčejný lid vzhlíží s úctou hrál v akčním westernu z roku 2001, Psanci Ameriky (rež. Les Mayfield).
2002 - 2010: filmová kariéra nabírá rychle na obrátkách
Velice úspěšným a přelomovým rokem v kariéře byl rok 2002, kdy si Colin zahrál ve trojici úspěšných snímků. Exceloval v hlavní roli mysteriózního thrilleru Telefonní budka (rež. Joel Schumacher). Zde si zahrál arogantního mediálního manažera Stuarta Sheparda, který pravidelně volá své milence z budky, a ta se také stane hlavním dějištěm tohoto filmu. Následoval sci-fi thriller s Tomem Cruisem v hlavní roli, Minority Report (rež. Steven Spielberg), který je dějově zasazen do roku 2054, do doby kdy je vina potrestána dříve, než dojde ke zločinu. Ve válečném dramatu Hartova válka (rež. Gregory Hoblit) si pro změnu zahrál s dalším hollywoodským velikánem, Brucem Willisem. Hned pětici filmů si pak připsal do své rozrůstající se filmografie v roce 2003. Prvním byl kriminální, životopisný thriller s Cate Blanchett v hlavní roli, Veronica Guerin (rež. Joel Schumacher). V thrilleru Test (rež. Roger Donaldson) se z něj stal jeden z nejchytřejších absolventů, který je podroben drsnému výcviku pro CIA, který je plný lží a intrik. Dalším snímkem bylo hvězdně obsazené akční krimi S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (rež. Clark Johnson). Kriminálníka Lehiffa si pak zahrál v krimi komedii Intermission (rež. John Crowley), která nám ukazuje 11 originálních lidských osudů, které se vzájemně proplétají. Posledním snímkem tohoto plodného roku bylo dobrodružství od Marvelu, Daredevil (rež. Mark Steven Johnson), kde se Colin objevil v roli hlavního záporáka Bullseye.
Jako Alexander Veliký se ukázal roku 2004 ve stejnojmenném snímku z dílny režiséra Olivera Stone, který mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie. Za ztvárnění Alexandera si vysloužil nominaci na hereckou anticenu Zlatá malina v kategorii Nejhorší herec. Jednu z hlavních rolí získal v romantickém dramatu podle knihy od Michaela Cunninghama, Tři do páru (rež. Michael Mayer). V životopisném historickém dobrodružství Nový svět (rež. Terrence Malick), hrál roku 2005 anglického kapitána Johna Smithe, který rozpoutal válku dvou světů o nový národ během prvních dnů nové Ameriky. Ve dvojici filmů zářil roku 2006. Prvním bylo romantické drama se Salmou Hayek, Zeptej se prachu (rež. Robert Towne), a tím druhým akční thriller Miami Vice (rež. Michael Mann), ve kterém hraje jednoho z dvojice nejlepších detektivů, kteří mají k dispozici tu nejmodernější techniku. Roku 2007 hrál v thrilleru Woodyho Allena, Kasandřin sen, společně s Ewanem McGregorem jednoho z bratrů, kteří se topí v dluzích a jejich šancí na záchranu je nabídka bohatého strýčka, která je ovšem za hranicí legálnosti.
Rok 2008 zahájil v černé komedii o cti a podvodech nazvané V Bruggách (rež. Martin McDonagh), která mu vynesla Zlatý Globus v kategorii “Nejlepší herec - komedie nebo muzikál”.
Následoval drsný a napínavý thriller Hrdost a sláva (rež. Gavin O'Connor) o policejním zátahu proti drogovým překupníkům, který skončil tragicky. Čtyři filmy pak do Colinovy filmografie přinesl rok 2009. Válečného fotografa Marka Walshe si zahrál v mysteriózním dramatu Oči války (rež. Danis Tanović). Následovalo romantické drama o rybáři, který vyloví z moře krásnou mladou ženu, nazvané Ondine (rež. Neil Jordan). Třetím snímkem roku bylo dobrodružné fantasy o sázce s ďáblem, Imaginárium Dr. Parnasse (rež. Terry Gilliam). Posledním filmem roku byl příběh zahořklého country zpěváka v podání Jeffa Bridgese, Crazy Heart (rež. Scott Cooper). Roku 2010 má jednu z hlavních rolí v drsném historickém dramatu založeném na skutečné události z roku 1940, Útěk ze Sibiře (rež. Peter Weir). Následovalo kriminální drama Londýnský gangster (rež. William Monahan) s Benem Chaplinem a Keirou Knightley.
2011 - současnost: Colin Farrell se již řadí mezi nejvýznamnější herce
Rok 2011 odstartoval v komediálním hororu Noc hrůzy (rež. Craig Gillespie), následovaném úspěšnou krimi komedií Šéfové na zabití (rež. Seth Gordon).
Roku 2012 dostal příležitost ztvárnit postavu tajného agenta a dělníka Quaida v remaku úspěšného thrilleru Total Recall (rež. Len Wiseman). V původním filmu z roku 1990 hrál tuto roli legendární Arnold Schwarzenegger. Následovala role scénáristy, který se snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace, v krimi komedii Sedm psychopatů (rež. Martin McDonagh). Objevil se také v krátkometrážní parodii Movie: The Movie (rež. Jimmy Kimmel). Roku 2013 zazářil na plátnech kin v dalších třech filmech. Postavu Victora, který je pravou rukou kriminálního bosse v podání Terrence Howarda, hrál v kriminálním thrilleru Pomsta mrtvého muže (rež. Niels Arden Oplev). Následovalo životopisné drama Zachraňte pana Bankse (rež. John Lee Hancock), ve kterém si hlavní roli Walta Disneye zahrál Tom Hanks. Posledním snímkem roku 2013 bylo animované fantasy pro celou rodinu nazvané Království lesních strážců (rež. Chris Wedge), ve kterém Colin propůjčil svůj hlas postavě Ronina, vůdci Lístků. Ve filmové adaptaci nejznámější hry Augusta Strindberga, Slečna Julie (rež. Liv Ullmann) si roku 2014 zahrál sluhu, který má svést dceru svého pána. Následovalo fantasy Zimní příběh (rež. Akiva Goldsman), které je plné zázraků, neblahých osudů a věčného konfliktu dobra a zla.
V roce 2015 se potkává s Anthony Hopkinsem v mysteriózním thrilleru V mysli vraha (rež. Afonso Poyart), ve kterém se snaží FBI chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Druhým snímkem roku byla sci-fi komedie Humr (rež. Yorgos Lanthimos), která je dějově zasazena do blízké budoucnosti, ve které jsou zatýkáni nezadaní lidé, kteří si následně musejí do 45 dnů najít partnera. Za svůj výkon získal mnoho nominací na prestižní ceny, včetně Zlatého glóbu. Roku 2016 hraje Colin v úspěšném fantasy na motivy spisovatelky J. K. Rowlingové, Fantastická zvířata a kde je najít (rež. David Yates). Rok 2017 pak rozšířil jeho filmografii o další 3 thrillery. Prvním byl snímek Oklamaný (rež. Sofia Coppola), z prostředí americké občanské války, ve kterém si zahrál společně s Nicole Kidman, Kirsten Dunst či Elle Fanning. Také v druhém snímku, Zabití posvátného jelena (rež. Yorgos Lanthimos) se potkal s Nicole Kidman. Tento filmový rok pak završil dramatickým thrillerem Roman J. Israel, Esq. (rež. Dan Gilroy), který se odehrává v samém srdci přetíženého soudního systému v Los Angeles. Tady se hlavní role ujal Denzel Washington. Roku 2018 si zahrál v kriminálním thrilleru Vdovy (rež. Steve McQueen), jehož děj je zasazen do dnešního Chicaga, města plného brutálních zločinů a prorostlého korupcí.
Roku 2019 měl Colin hlavní roli v rodinném fantasy Dumbo (rež. Tim Burton), kde si zahrál bývalou cirkusovou hvězdu. Roli trenéra bojových umění pak získal v úspěšném akčním krimi Gentlemani (rež. Guy Ritchie).
2020: v jakých filmech uvidíme Colina Farrella v blízké budoucnosti?
Roku 2020 si zahrál v dobrodružném příběhu o dvanáctiletém géniovi, který pochází z kdysi zámožné zločinecké rodiny, nazvaném Artemis Fowl (rež. Kenneth Branagh). Následoval mysteriózní krimi thriller Ava: Bez soucitu (rež. Tate Taylor). Jako poslední snímek roku 2020 je naplánován sci-fi thriller Voyagers (rež. Neil Burger).
Zápornou roli Penguina si zahraje roku 2021 v novém snímku od DC Comics, The Batman (rež. Matt Reeves). Poslední dva ohlášené snímky, které připadají také na rok 2021 jsou dramata The Banshees of Inisheer (rež. Martin McDonagh) a After Yang (rež. Kogonada).