zavřít
Upravit životopis

Životopis

Colin Hanks, nejstarší syn slavného Toma Hankse a herečky a producentky Samanthy Lewes, se narodil 24. listopadu 1977. Mládí strávil v Sacramentu, CA, USA a po rozhodnutí jít ve stopách svého otce začal studovat hraní. Navštěvoval Loyola Marymount University ve Westchesteru. To mu pomohlo získat talent a objevit v sobě vášeň pro hraní. Účastnil se různých projektů jako „Noices Off!“ Před dokončením studia, měl malou roli v That Thing You Do!(1996), napsaným a režírovaným Tomem Hanksem. Když šel na první kasting, představil se se změněným jménem , aby nedostal roli jen díky slavnému otci. Jeho, ale první a opravdová role byla v seriálu WB Roswell, kde si zahrál mladíka jménem Alexander Charles Whitman. Roli mu nabídl producent Roswellu Jason Katims.

V roce 2001 se objevil ve filmu Get Over It společně s Kirsten Dunst a Sisquem. Dalším projektem je Band of Brohters pro HBO v produkci Toma Hankse a Stevena Spilberga. Zahrál si roli nadporučíka Jonese. Série byla inspirovaná pravdivými skutečnostmi.

V roce 2002 hrál v Oranže County s Jackem Blackem v bláznivé komedii. Zahrál si ve filmu Petera Jacksona, King Kong. Film měl premiéru v roce 2005.

V současné době točíl 3 filmy: Barry Munday, The Great Buck Howard, I Know What Boys Like, kde hraje se svým otcem.

Mohli by vás také zajímat…