zavřít
Upravit životopis

Životopis

Už od dětství Graig přilnul k hudbě, když si psal a nahrával vlastní písně. Ve 14 letech vystupoval jako MC na místní pirátské stanici PCRS 106.5FM. Ve stejné době začal vystupovat po místních klubech jako DJ pod vedením DJ Flashe (přítele jeho otce, který je hudebník). V roce 1996 Graigův text k písni "I'm Ready" vyhrál v národní soutěži.

Prostřednictvím první ceny se jeho píseň nahrála R/B kvintetem Damage. Píseň se stala číslem 3 na britské popové hitparádě. Úspěchu písně si všimnul Mark Hill (dobře známým jako jeden z dvou členů skupiny Artful Doder), se kterým se pracovně spojil a výrazněji pronikl do světa hudby.

Ve spolupráci s Hillem dokázali spojit své různé styly a vytvořili píseň "Rewind", která byla původně vytvořená pro Artful Dodger, ale pak se stala součástí Graigova debutového alba "Born To Do It".

Ve věku 18 let se David stal nejmladším britským mužským umělcem, který se se svým singlem "Fill Me In" dostal na vrcholek britského hudebního žebříčku (březen 2000). Jeho debutové album "Born To Do It" se stalo jedním z nejpopulárnějších, když se celkově prodalo více než 7 miliónů nosičů. Album se stalo zlaté, platinové a multiplatinové ve 20 zemích. Jen v USA se prodalo více než 1,5 miliónů nosičů.

Autor: Kamil Koupý

Mohli by vás také zajímat…