zavřít
Upravit životopis

Životopis

Crystle Danae Stewart je bývalá Miss USA pocházející z Houstonu ve státě Texas.

Soutěž Miss Texas USA
Crystle se soutěže zúčastnila poprvé již v roce 2002, kdy se dostala do semifinále. Následně se zúčastnila v letech 2003 (semifinále), 2005 (3. vicemiss), 2006 a 2007 (1. vicemiss). Crystle byla 1. července 2007 zvolena Miss Texas USA 2008, kde porazila rovných 121 konkurentek. Crystle se tak stala teprve druhou Afroameričankou, která se může titulem Miss Texas USA pyšnit (první byla Chelsea Smith, která se později stala také Miss USA a následně dokonce Miss Universe).

Soutěž Miss USA
Druhým šťastným datem v soutěžích krásy se pro Crystle stal 11. duben 2008. Ten den se stala vítězkou Miss USA. Pokořila tak ostatních 50 soutěžících krásek ze států USA. Je tak devátou dívkou z Texasu, které se to podařilo.

Soutěž Miss Universe
Crystle svou zemi reprezentovala při finále soutěže Miss Universe ve Vietnamu dne 14. července 2008.

Průběh soutěže
Během celé soutěže Miss Universe byla Crystle považována za jednu z horkých favoritek. Spolu s dívkami z Venezuely (pozdější vítězka), Mexica (top 5) a Puerto Rica (neumístila se). Osudou se pro Crystle stala přehlídka večerních šatů při finále soutěže. Stejně jako Miss USA2007 Rachel Smith upadla a to byl konec dalším nadějím. Ani její krása nestačila na postup do Top 5 (Rachel se to v roce 2007 i přes pád povedlo). Nakonec skončila na osmém místě.

Mohli by vás také zajímat…