zavřít
Upravit životopis

Životopis

Cynthia Ellen Nixon se narodila 9. dubna 1966 v New York City.

Je dcerou herečky Anne Knoll a redaktora rádiových zpráv Waltera Nixona.

Cynthia začínala hrát už ve dvanácti letech, mezi její první filmy patří např. To Tell the Truth, kde si zahrála podvodnici.

Také udělala hlavní debut s Kristy McNichol a Tatumem O'Nealem v Little Darlings (1980). Dále hrála na Broadway jako Dinah Lord (v obnově The Philadelphia Story). Střídala film, TV a jeviště, kde
dělala projekty jako např. (ABC-movie) My Body, My Child (1982), hrála hlavní roli v Prince of the City (1981) a I Am the Cheese (1983).

V roce 1985 se objevila vedle Jeffa Danielse v Lemon Sky ve Second Stage Theatre.

Nixon promovala na Hunter College High School, a zatímco studovala divadelní dějiny na Barnard College (1984) současně hostovala ve dvou hitech na Broadway (doporučil ji Mike Nichols).
Další rolí byla dcera Jeremyho Ironse a Christine Baranski v The Real Thing. Zobrazila dospívající dívku na útěku v Hurlyburly.
Zažila Oskarové vítězství Miloše Formana za film Amadeaus, kde měla malou roli jako Mozartova ubrečená služka.

Významnější roli získala ve filmu The Manhattan Project (1986), jako inteligentní přítelkyně svého mladistvého přítele (Christopher Collet).

V roce 1988 na jevišti zobrazila Juliet (New York Shakespeare Festival) ve hře Romeo and Juliet.
Nahradila Marcii Gay Harden v roli manželky, jejíž manžel objevil svoji homosexualitu v Kushnerově dvoudílném snímku Angels in America (1994). Přijala nominaci na Tony Award za herecký výkon kde ztvárnila svéhlavou mladou ženu v Indiscretions (1996, její šestá Broadway show).

Tato svéhlavá herečka byla také jedním ze zakládajících členů divadelní společnosti The Drama Dept., která obsahovala i jména jako: Sarah Jessica Parker, Dylan Baker, John Cameron Mitchell a Billy Crudup.

Dále přispěla v představeních: Addams Family Values (1993), Marvin's Room (1996) The Out-of-Towners (1999) a Baby's Day Out (1994).

Významně vyvýšila profil jedné ze čtyř protagonistek populárního seriálu Sex and the City (1998-2004), právničce Mirandě Hobbes. Za tento seriál byla nominována na Emmy Award
za vynikající herecký přínos v Comedy Series (2002 a 2003).

Nesmírnou popularitu získal i seriál Advice From a Caterpillar (1999), kde opět hrála hlavní roli (Missy).

Následoval film pro HBO s názvem Warm Springs (2005), kde ztvárnila Eleanor Roosevelt.

Dále byla Nixon nominována na Emmy Award jako Outstanding Lead Actress in a Miniseries or a Movie za herecký výkon.

V roce 2005 hrála v seriálovém hitu House M.D., jako trpělivá pacientka (Anica Jovanovich, 1 episoda) Dr. House.

Rok 2006 byl pro ni úspěšným, získala ocenění na Tony Award jako nejlepší herečka v hlavní roli v dramatu Rabbit Hole.

V roce 2008 si zopakovala roli Mirandy Hobbes v Sex and the City: The Movie.

Cynthia má dvě děti , dceru Samanthu (nar. 1996) a syna Charlese Ezekiela (nar. 2002) s Dannym Mozesem (anglický profesor) s nímž byla od roku 1988 do roku 2003.

V březnu 2008 Nixon veřejně oznámila, že od roku 2003 má vztah s Christine Marinoni a mají za sebou 4 roky skvělého vztahu.Mohli by vás také zajímat…