zavřít
Upravit životopis

Životopis

Americká tanečnice a zpěvačka Cynthia Rhodes, která je u nás známá jako ve vedlejší roli v Hříšným tanci, narodila se 21. listopadu v Nashville ve státě Tenesse. Chodila na Glencliff High School v Nashvillu a začala kariéru jako tanečnice a zpěvačka.

Údajně jako první, i když maličkou roli, získala jako tanečnice ve filmovém muzikálu Xanadu (režie Robert Greenwald, 1980) a poté v roce 1982 v romantickém dramatu režiséra Francise Forda Coppoly One from the Heart. Tuto informaci však uvádí také Wikipedia, např. na IMDB tato informace není a ověřená Cynthiina filmografie začíná až rolí Tiny Teach v tanečním filmu Flashdance (režie Adrian Lyne, 1983). Ve stejném roce tančila po boku Johna Travolty ve filmu Staying Alive v režii Sylvestera “Rockyho” Stalloneho. Snímek bývá často označován jako Horečka sobotní noci 2, protože ho spojuje postava Tonyho Manera, kterou hraje John Travolta v první Horečce sobotní noci. V tomto filmu Cynthia zpívá písničku "Finding Out The Hard Way" a další jiné písničky. Při této práci se setkala s hudebníkem Richardem Marxem, s kterým 8. ledna 1989 po čtyřech letech známosti uzavřela manželství.

Souběžně s herecko/taneční kariérou pracovala Cynthie na své hudební kariéře a také se objevila v hudebním videu „Rosanna“ skupiny Toto - http://www.youtube.com/watch?v=Gq4ychrRkQA dále „Women in You“ skupiny Bee Gees a "Don't Mean Nothing" zpěváka Richarda Marxe.

Netaneční roli odehrála Cynthia v béčkovém sci-fi filmu po boku Toma Sellecka Útěk robotů (Runaway, režie Michael Crichton, 1984), ale z důvodu naivního příběhu a přeplácanosti různých akcí se nejednalo o žádný velkofilm. Další příležitost, i když herecky velmi malou, měla Cynthia ve filmu Let (Flying, režie Paul Lynch,1986), ve kterém začínal svoji hereckou kariéru Keanu Revees.

V roce 1987 už také došlo na Hříšný tanec (režie Emile Ardolino), role proslavila nejen ji, ale pomohla v kariéře i Patricku Swayzemu a Jennifer Grey. V hudební sféře na konci osmdesátých let byla hlavní zpěvačkou skupiny Animotion.

Svojí poslední roli Cynthia odehrála v dobrodružném filmu Curse of the Crystal Eye (režie Joe Tornatore, 1991), film podobného typu jako např. Indiana Jones.

Na začátku devadesátých let se rozhodla na plný úvazek věnovat své rodině a především svým třem synům – Brandonu Calebovi (narozen 11. září 1990), Lucasovi (narozen 14. září 1992) a Jessemu (narozen 4. ledna 1994) a žijí spolu v Lake Bluff v Illinoi. I když Cynthia už „jenom“ pečuje o rodinu, v roce 2002 pomohla svému manželovi při psaní písničky „Perfect Day“ pro album trumpetisty Chrise Botti a pomáhá mu dále.

Mohli by vás také zajímat…