zavřít
Upravit životopis

Životopis

Daisy Jazz Isobel Ridley je britská herečka. V roce 2015 získala mezinárodní uznání za roli Rey ve filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Rané dětství
Daisy Jazz Isobel Ridley se narodila 10 dubna 1992, ve Westminsteru, Londýn, jako dcera Louise Fawkner-Corbett a Chris Ridley. Její pra-strýc byl herec a dramatik Arnold Ridley, který hrál roli Private Godfrey v Dad's Army.[4] Studovala na škole Tring Park School for the Performing Arts v Hertfordshire, kde promovala v roce 2010.

Kariéra
1) Začátky

Ridley se objevila v televizních programech Youngers, Silent Witness, Mr Selfridge a Casualty. Také se objevila v krátkém filmu Blue Season, který byl uveden na Sci-Fi-London, 48-hodinové filmové soutěži. Hrála hlavní roli ve třetím filmu o Lifesaver, interaktivním filmu který byl nominován na cenu BAFTA. Také se objevila v hudebním videu pro Wileyho píseň "Lights On".

2) Star Wars
V dubnu 2014 bylo oznámeno, že bude hrát roli Rey, jednu z hlavních postav v Star Wars: The Force Awakens. Pro film byla vybrána v únoru 2014. Obsazení Ridley bylo obecně přijímáno jako krok, kterým chtěl režisér J. J. Abrams zopakovat obsazení relativně neznámých herců do hlavních rolí, stejně jako to udělal George Lucas v prvním Star Wars filmu v roce 1977. V době jejího obsazení byla, podle magazínu Rolling Stone, "zcela neznámá", a podle magazínu Inc., neměla žádnou biografii na IMDb, žádný článek na Wikipedii a jen pár set následovníků na Instagramu. V říjnu 2015 se Ridley objevila na zahajovací sérii poštovních známek se Star Wars, které vydala britská poštovní služba Royal Mail, kde se objevila se svou postavou Rey na známce společně s droidem BB-8. Brian Viner z The Daily Mail záhy po zhlédnutí filmu označil Ridley za "opravdovou hvězdu této show" a dodal, že její herecký výkon v roli Rey by měl "vystřelit její kariéru až na oběžnou dráhu".

3) Nadcházející filmy
V srpnu 2015 bylo ohlášeno, že Ridley by měla nadabovat hlavní roli Taeko v anglickém dabingu animovaného filmu z roku 1991 Only Yesterday, který by měl být uveden v roce 2016.

V prosinci 2015 bylo potvrzeno, že Ridley znovu obsadí roli Rey v Star Wars: Episode VIII. Plánované uvedení filmu do kin je 26 května 2017.

Mohli by vás také zajímat…