zavřít
Upravit životopis

Životopis

Damae vlastním jménem Daniela Marina Elisabeth Klein je německá zpěvačka, modelka. Od mládí Damae věděla, že se jednoho dne bude věnovat hudbě, byl to její velký sen. Inspiroval ji její otec, který hrál na kytaru a zpíval s ní. Damae studovala balet a zpívala ve sborech, to vyvolávalo její touhu zpívat na jevišti.

Ve svých 14ti letech byla objevena fotografem z časopisu BRAVO a začala s modelingem. Brzy poté dostávala nabídky hudebních a filmových producentů, které odmítala a raději zpívala a psala texty pro punkovou kapelu.

Později dostala od producenta Ramona Zenkera nabídku zpívat pro hudební skupinu Fragma. Její první singl je You are alive. Později vyšlo debutové album Toca, o rok a půl později druhé album s hity Say that you're here, Embrace me a Time and time again, celosvětově známý hit.

Po úspěchu s Fragmou se Damae stala moderátorkou pořadu Dance: District na Onyx TV v Německu a dělala interview s osobnostmi jako Paul van Dyk, Tiesto, Westbam, Jean Jaques Smoothie, Junior Jack, Boogie Pimps, Milk and Sugar, Mousse T a dalšími.

Damae také spolupracovala s umělci jako Kyau vs Albert (Kyau vs Albert feat. Damae - Velvet morning), Distant soundz (Distant soundz feat. Damae Jus wanna luv you), Damae feat. Londonbeat - I've been thinking about you.

Nyní se Damae zaměřila na svou sólovou dráhu. Svůj singl Control vydala na počátku roku 2006 za pomoci producenta Jense Kindervatera, tvůrce A&R pro Alphabet City.

Nyní si kvůli mateřským povinnostem musela dát s vystupováním naživo chvíli pauzu.