zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je čtvrté z deseti dětí manažera ze supermarketu a stoupence Svědků Jehovových.

Začínal jako komik v různých klubech. Uplatnil se také v TV, nejdříve v pravidelném pořadu Saturday Night Live (1985-86) a později jako herec a scenárista úspěšného seriálu In Living Color (V živých barvách), vyznamenaného cenou Emmy.

Na kabelové TV stanici HBO měl dva vlastní půlhodinové komediální speciály One Night Stand a The Last Stand? Je režisérem videoklipu Joyce Irbyové She's Not My Lover.

Před film. kamerou se uplatňuje především v komediálním žánru. První větší part dostal ve fantastické komedii Pozemšťanky jsou lehce k mání (r. J. Temple), kde ztělesnil mimozemského pilota kosmické lodi Zeba, jehož nadřízený (Jeff Goldblum) se zamiluje do pozemské manikérky (Geena Davisová).

Do povědomí se zapsal úlohou fotbalisty Jimmyho Dixe, s jehož pomocí zlikviduje soukromý detektiv (Bruce Willis) fotbalovou mafii, v akční kriminální komedii Poslední skaut (r. T. Scott).

Jeho starší bratr Keenan Ivory Wayans působí jako herec, scenárista a režisér a jeho mladší sourozenci Marlon a Shawn Wayansovi také zahájili hereckou kariéru.

Mohli by vás také zajímat…