zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dan Fogle se významně prosadil nejen na newyorských divadelních jevištích, ale i na stříbrném plátně. Naposledy jsme ho u nás mohli vidět například ve filmu Škola svádění a již brzy k nám dorazí i jeho další snímek Good Luck Chuck Fogler získal v roce 2005 Tony Award za svou postavu Williama Barfeeho v muzikálu The 25th Annual Putnam County Spelling Bee. Kromě toho byl také oceněn například na Theatre World Awards.

Naposledy se na newyorském jevišti objevil v roce 2006 v The Voyage of the Carcas režiséra Dana O’Briana. Předtím zářil v dalších představeních, například v Bobby Gould in Hell, Joe Ferless, Crepuscule a Bridges and Harmonies. Nová hra Elephant in the room bude mít premiéru na Fringe’s festivalu 2008 v New Yorku a produkuje ji Stage 13, filmová a divadelní produkční skupina,jejímž členem a jedním ze zakladatelů je právě Dan Fogler.

Dan Fogler, který je držitelem titulu z bostonské univerzity, se nyní soustředí na filmovou kariéru. Jak již bylo zmíněno, naposledy jsme ho mohli vidět ve fi lmu Todda Phillipse, Škola svádění, brzy se s ním uvidíme ve filmech Good Luck Chuck od Marka Helfricha, Fanboys od Kyla Newmana, The Marconi Bros od Michala Canzoniera a Marca Ricciho, nebo Kids in America od Michaela Dowse. Kromě toho také propůjčil svůj hlas jedné z postav animovaného filmu Kung-fu panda, který brzy přijde do kin v USA (režie Mark Osborne a John Stevenson).

Mohli by vás také zajímat…