zavřít
Upravit životopis

Životopis

Whitesides začal hrát na bicí ve 14 letech. Říká:"Pamatuji si, že mi táta koupil bicí jednou na vánoce." Od té doby odstartovala jeho vášeň pro bicí. Dan bere inspiraci od hvězd jako John Bonham, Keith Moon, Eddie Shore a Mitch Mitchell, ale navždy má velké místo v jeho srdci Peter Moffett a Darren Zentek. Často se podepisuje jako "Dan Rules" jako opak k "Dan Whitesides".

"Hraji trochu na kytaru,ale jen proto, že celá má rodina hraje na kytaru a já jsem to vyzvedl z dosavadní tradice.Nehraji na ni. v žádné kapele něbo něčem takovém. Hlavně jen na bubny."

Whitesides byl zapojený do školní hudebního kroužku. "Vzal jsem si hodiny bicích v sedmé třídě. Učil jsem se, jak držet paličky, učil jsem se techniku. Stále dělám to samé na rozehřátí. Dělám to dodnes. Pomáha mi to utéct a opravdu otevřít dveře do nového světa."

V jednom interwiev s "Venom09´Productions" a myspace,který vlastní fotografie a interwiev kapely Dan řekl, že nebyl v The Used zakládajícím členem.Byl opravdu velkým fanouškem The Used,než se k nim přidal a říkával: "...nejšťastnější muž žije..." když hrál vedle nich.

Jeho oblíbenými písněmi, které rád hraje živě jsou Take It Away,The Taste of Ink,Paralyzed a Liar Liar (Burn In Hell).

Na otázky mnoha fanoušků často odpovídá svou oblíbenou Used písní Hard To Say.

Mohli by vás také zajímat…