zavřít
Upravit životopis

Životopis

Přestože z filmografie talentovaného rodáka z Bostonu (nar. 1972) známe především bláznivou komedii Bratři jak se patří (Stuck on You, režie Danny a Bobby Farrellyovi, 2003) a akční hit Torque: Ohnivá kola (Torque, režie Joseph Kahn, 2004), má tento herec za sebou téměř třicet televizních a filmových titulů.

Na počátku jeho úspěchů stojí krátkometrážní drama o nezaměstnaném herci Spiral (režie Jeffrey Nicholson, 1999), na němž se podílel také jako scenárista a producent a jež mu vyneslo internetovou cenu Pixie za herecký výkon. Produkční a scenáristickou profesi si Cook zkouší pravidelně i v televizi, zatímco už nějakou dobu uvažuje o tom, že se ve filmu prosadí také jako režisér (má za sebou v tomto ohledu už krátkou komedii 8 Guys, 2003).

Jako herce Cooka známe i z dobrodružné komedie Buddy (Buddy, režie Caroline Thompson, 1997) a milostného dramatu London (London, režie Hunter Richards, 2005). Pro společnost HBO pracoval nejen na komediální sérii Tourgasm (2006), ale objevil se i v u nás uváděném populárním seriálu Sopránovi (The Sopranos). V roce 2006 ztvárnil postavu Zacka ve snímku Rande měsíce.

Mohli by vás také zajímat…