zavřít
Upravit životopis

Životopis

Daniel Šváb studoval na DAMU, které ukončil r. 1999. Hrál v studentských inscenacích XX. století (rež. J. Schmid), Čujba (rež. J. Schmid), Alchymista (rež. M. Schonberg), Smrt (rež. J. Nvota), Pavel Jedlička a Jenda Krahulík (rež. A. Goldflam a Akram Staněk), Začarovaný vůl (rež. A. Kisil), Poklad baby Mračenice (rež. Pavla Stancová), Muž a žena (společný projekt se studenty z Kanady, pod vedením J. Schmida a M. Schonberga). Účinkoval v Hymně (scénář a režie L. Smoljak).

V Ypsilonce hrál v Oprátce (Doktor), v současné době ho lze vidět v Prodané nevěstě (Mícha), Praze stověžaté ( Kostlivec, Kat Mydlář), Třech mušketýrech ( Ludvík XIII.), Kometě Hanzelínově ( Augustin Berkovec), Rusalce (Kocour), v Drama v kostce (Herec a Režisér), Nadsamec Jarry (William Elson, Apollinaire, Lugné-Poe) a Putování slepého hada za pravdou (Mizeranděl).

Dále hraje v Disku (stálá scéna DAMU) v inscenaci Nouzov (rež. Jiří Adámek), v A Studiu Rubín v insc. Vysockij (v režii Pavly Stáncové).

Je členem hudební skupiny Botafogo. Učí v Dětském hereckém studiu. Úzce spolupracuje s DAMU jako zástupce Jana Schmida pro organizaci učebního plánu a repertoáru STUDIO Studia Ypsilon

Mohli by vás také zajímat…