zavřít
Upravit životopis

Životopis

V Itálii narozená Daniela Galli, uměleckým jménem DHANY, je jedna z nejlepších bílých soulových zpěvaček na taneční scéně. Silně ovlivněná americkým R´n´B, a s důvěrou ve vlastní hlasové schopnosti, si DHANY vyšlapala dlouhou cestu na pódia a do hudebních studií celého světa.
Její spolupráce se studiem KMC měla za výsledek dva žhavé tanečně soulové singly: "Somebody To Touching Me" and "Street Life". Oba singly byly mezinárodně vydané a zaznamenaly úspěch v klubových hitparádách. První singl Dhany "Dha Dha Tune" měl ohromný úspěch především ve Velké Británii a stal se zde moderní klasikou. Track "Quiero Respirar" dokazuje její schopnost prolnout s lehkostí a grácií angličtinu se španělštinou. V roce 2000 hostovala Dhany na debutovém singlu Mum - "I Wanna Be Free". Její třetí sólový singl "Shut Up" zaznamenal velký úspěch na mezinárodní dance-floorové scéně.

V roce 2001 byl v Anglii, USA a mnoha dalších zemích vydán singl KMC feat. Dhany "I Feel So Fine". Brzy dominoval klubovým hitparádám po celém světě a vyšplhal se do UK prodejní singlové hitparády. Mezitím se píseň "Quiero Respirar" stala velkým hitem v jižní americe. DHANY si tehdy dala oddych od taneční muziky a koncentrovala se na Italské pop projekty, především skupiny s názvem Links, který zajstil Dhany mnoho cestování, koncertování po celém světě a přinesl jí mnoho hudebních zkušeností.

V roce 2004 se seznámila DHANY v nahrávacím studiu v Miláně se známými producety - sourozeneckou partičkou klanu Benassiů, kteří byli fascinováni jejím čistým vokálem a ihned nabídli DHANY účast v projektu Benassi Bros. Temperamentní, moderní a energický taneční electro styl tohoto projektu DHANY zaujal na první poslech a s nabídkou souhlasila. Od té doby je Daniela Galli nedílnou součástí tohoto, v evropě velice úspěšného, tanečního projektu. Má na svém kontě s Benassi Bros mnoho hitů, které bodovaly na předních příčkách hitparádových žebříčků. Připomeňme si například "Hit My Heart", "Make Me Feel", "Somebody To Touch Me", či "Every Single Day".
V současné době má DHANY na svém kontě jednu sólovou desku a dvě úspěšná alba s projektem Benassi Bros. s názvy "Pumphonia" a "Phobia".