zavřít
Upravit životopis

Životopis

Daniela Jančichová (dříve Nízlová), se narodila 15.5.1986 v Hronskom Beňadiku. Jako malá se svou sestrou vyhrála dětskou hudební soutěž Hviezdička. Poté začaly moderovat pořad Detsky klúč. V roce 2000 vydaly své první album pod vydavatelstvím Forza, s názvem TWEENS. Na tomto albu byste našli coververzi písně I should be so lucky od Kylie Minogue. O rok později vydaly druhé album s názvem MÁME ČAS. Opět ho vydalo vydavatelství Forza.

V roce 2003 je Michal David pozval na konkurz do Prahy. Chystal se totiž muzikál Rebelové v Divadle Boradway, kde Daniela s Veronikou získaly hlavní roli Terezy. Ve stejném roce také vydaly vyšlo album s názvem Škrtni zápalkou (opět pod křídly vydavatelství Forza Bratislava). V Rebelech hrály od roku 2003 do roku 2004. Poté se tento muzikál přesunul do Bratislavy, kde si dvojčata opět zahrála. Mezi tím už běžěl na TV Markíza hudební pořad HITBOX, který sestry moderovaly. Roku 2006 se rozhodly vydat další album. Tentokrát s názvem LÁSKA CHCE VIAC, kde byste našli mimo jiné i písničku Modré oči, věnovanou jejich zesnulému kamarádovi a zpěvákovi - Peťovi Fialovi. Po rozchodu se svým tehdejším přítelem, hokejovým brankářem Rasťou Staněm, se seznámila s producentem a bývalým kytaristou skupiny PS - Braňem Jančichem. S ním začala chodit a dne 15.5.2010, si ho v kostele Nejsvatější trojice v Bratislavě, vzala.

V roce 2009 vyšlo TWiiNSkám páté album s názvem Compromise, na kterém najdete písničky pouze v angličtině. Producentem se stal samozřejmě Braňo Jančich a album vydalo vydavatelství Universal music. Na albu spolupracoval také americký producent Jimmy Douglass, který pracuje s hvězdami jako je Madonna, Justin Timberlake, Timbaland, Nelly Furtado. K tomuto albu TWiiNS zatím natočily dva videoklipy (píseň I don't know a Slip of the tongue). Také se chystá videoklip k písni Boys Boys Boys.