zavřít
Upravit životopis

Životopis

Daniela Šinkorová se narodila v Nitře. Pochází z napůl umělecké rodiny. Její maminka je loutkoherečka. Má o 11 let starší sestru Janu.

Jako malá hrála na piano, flétnu, bicí, chodila na klasické i společenské tance a do sborového zpěvu. I když si tatínek Daniely přál, aby z ní byla lékařka a nebo architektka, ona sama dokonce uvažovala i o tom, že by šla studovat vysokou školu chemickou, přesto všechno se její kroky nasměrovaly jiným směrem. Vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a muzikálové herectví na JAMU v Brně. Během studií hostovala na Nové Scéně v Bratislavě v roli Lienky v muzikálu Grandhotel a v muzikálech Sny noci svatojánské a Bastard v Městkém divadle v Brně. Vysokou školu absolvovala v hlavní roli Sugar v muzikálu Někdo to rád horké v ND Brno, ale tuto roli si později zahrála i v HDK v Praze. I přesto, že její repertoár je založen na písních z populárních muzikálů (ve kterých účinkovala, nebo stále účinkuje). Hraje u soukromých společností a také na našich předních divadelních scénách.

Známe jí také z televizní obrazovky z pořadů Jsou hvězdy, které nehasnou, Go Go Show, televizních Silvestrů a mnoha dalších. Má za sebou i velikou televizní zkušenost v seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech v roli doktorky Nadi Šulcové. Její nejnovější muzikálovou rolí je Sally Bowles v představení Kabaret v plzeňském divadle J.K. Tyla. Zatím největší popularity dosáhla díky roli MUDr. Gity Petrové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. I díky této roli získala cenu Týtý 2005 v kategorii herečka.

Daniela ráda čte, poslouchá hudbu, píše texty a touží potom zahrát si v ,,pravém muzikálu" v Americe nebo Londýně. Obdivuje Barbru Streisand jako člověka i jako zpěvačku. Vstát brzy ráno je její nadlidský úkol, pražská restaurace ERPET GOLF jí přináší štěstí a když mluví anglicky,daří se jí získat nadhled nad věcmi. Daniela má chuť závodit v autech.

Ocenění

Týtý 2006
V roce 2007 Daniela obhájila v anketě TýTý za rok 2006 titul v kategorii Nejoblíbenější herečka.

Anno 2006
Daniela získala v roce 2006 prestižní cenu televize NOVA v kategorii Nejoblíbenější žena TV Nova.

Týtý 2005
Daniela získala 12. března 2006 cenu Týtý v kategorii Herečka. V diváckém hlasování o popularitě televizních osobností předběhla i takové herečky jako je Jiřina Jirásková nebo Libuše Šafránková. Lví podíl na ceně Týtý má, kromě širokého okruhu fanoušků, i její skvělý výkon v roli MUDr. Gity Petrové v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Thálie 2004

Divadlo JKT v Plzni
Premiéra 28.2.2004

Kabaret
Režie: Roman Meluzín
Dirigent: Martin Doubravský, Pavel Kantořík
Scéna a kostýmy: Ivana Brádková
Choreografie: Leona Kvasnicová
role: Sally Bowles

Skleněnou cenou se může pyšnit i zpěvačka Daniela Šinkorová, která si ji v kategorii muzikál a opereta vysloužila rolí Sally Bowlesové v Kabaretu, který připravilo plzeňské divadlo.
,,Byla jsem tak šťastná,že mi vyhrkly slzy“, řekla Daniela, která Thálii získala již podruhé.

Česká dvanáctka
Radiožurnál vysílá od ledna 2003, tedy již více než dva roky, hitparádu českých písniček s názvem Česká dvanáctka neboli CZ12. O pořadí v této hitparádě rozhodují posluchači prostřednictvím SMS. S písní To je štěstí byla mezi oceněnými za rok 2004 i Daniela.Gratulujeme!

Thálie 2002
Národní divadlo Brno
Premiéra: 8. září a 13. litopadu 2003

Kristián
dirigent: Igor Rusinko
choreografie: Jiří Kyselák
režie: Václav Matějka
role: Zuzana

Bezesporu nejvíce ze všech se blíží svým výkonem žánru celého díla. Prokazuje výrazně svůj temperament, půvab, koketérii i ženskou vychytralost a zvládá bez problémů i všechny úkoly pěvecké. Její postava má potřebnou gradaci i přitažlivost. Porota vzala v úvahu i její přesvědčivý výkon v roli Velmy Kelly v muzikálu Chicago v Hudebním divadle Karlín, kde jen potvrzuje, že v ní má náš muzikál znamenitou posilu.

Po převzetí ceny Daniela prohlásila pro jeden internetový zdroj: "Je to úžasné. Som hrdá. Myslím, že som jediná nitranka, ktorá má v Prahe takéto úspechy. Na javisku sice hrám v češtině, ale stále si silno uvedomujem, že reprezentujem Slovensko. Na Slovensku oceněná ještě nebyla. Slovenské divadlo je moje rodné, viac mu rozumiem. Je temperamentnejšie. Páčia sa mi slovenskí režiséri, ich poetika a poňatie muzikálu."

Daniela se stala v roce 2008 držitelkou ZLATÉ DESKY za 7500ks prodaných nosičů za album DÁREK VÁNOČNÍ.

Mohli by vás také zajímat…