zavřít
Upravit životopis

Životopis

Danny Nucci je americký herec.

Narodil se v rakouském Klagenfurtu marocké matce a italskému otci a následně až do svých sedmi let vyrůstal v Itálii. Má dvě sestry, Natalie a Elle. Natalie se také věnuje herectví. Po stěhování do USA žil nejprve v New Yorku a v Kalifornii. Je ženatý s herečkou Paulou Marshall, se kterou má dvě děti.

Kariéra
Před kamerou se poprvé objevil v roce 1984, a to konkrétně v seriálu Pryor´s Place. Známější se stal především díky seriálu Síla rodu, ve kterém se představil v 16 epizodách. Důležitější role obsadil také v seriálech Čmuchálkové nebo 10-8: Officers on Duty. Objevil se také v několika velkofilmech, z nichž nejpamatovatelnější role je Fabrizio, kamarád Leonarda DiCapria ve snímku Titanic. Zahrál si také ve filmu Skála se Seanem Connerym a Nicolasem Cagem. Znát jej také můžeme z filmů Krvavý příliv nebo World Trade Center, a také z jedné epizody seriálu Dr. House.

Ocenění
Čtyřikrát byl nominován na Young Artist Award . V roce 1986 za seriál Hotel, v roce 1987 za televizní film Drogy z Times Square, v roce 1988 za seriál CBS Schoolbreak Special a v roce 1989 za seriál Síla rodu. Ani jednou však nebyl úspěšný, stejně jako v roce 1998 nebyl s hereckým obsazením filmu Titanic úspěšný při nominaci na SAG Award .


Mohli by vás také zajímat…