zavřít
Upravit životopis

Životopis

Danny Saucedo, celým jménem Daniel Gabriel Alessandro Saucedo Grzechowski, se narodi 25. února 1986 ve Stockholmu. Danny má zajímavý původ - přestože žije ve Švédsku, má dvojí občanství a příjmení: Saucedo - Grzechowski, protože jeho rodiče jsou každý jiné národnosti. Jeho otec - Piotr Grzechowski - je z Polska, matka - Patricia Saucedo - je z Bolívie. Má také staršího bratra, Leandra.

Danny zpíval od pěti let, vystupoval na školních akcích. Později ho rodiče poslali do hudební školy, kde se naučil, jak dělat skutečnou muziku. Jeho první opravdovou zkušeností na pódiu bylo, když jako čtrnáctiletý hrál na kytaru po boku Wyclefa Jeana během koncertu Fugees - byl náhodně vytažen z publika jako dobrovolník.

V roce 2006 se zúčastní švédské soutěže Idol (česká SuperStar). I když nevyhrál (skončil jako šestý), podepsal smlouvu s nahrávací společností Sony BMG.

V roce 2007 vydal své debutové album "Heart Beats", které se stalo zlatou deskou. Na konci roku 2008 (v Polsku až v březnu 2009) vydal své druhé album "Set Your Body Free", kde mimo jiné můžete slyšet překvapení pro Polské fanoušky ve formě písničky "Emely", kterou nazpíval se Sashou Strunin.

Mezitím se objevil ve švédském "Dancing with Stars" (obdoba StarDance), kde skončil čtvrtý. Danny není jen muzikant. Dostal také malou roli ve filmu "Ondskan" a daboval hlavního hrdinu filmu "Disco Daggarna".

Mohli by vás také zajímat…