zavřít
Upravit životopis

Životopis

Danny Trejo se do dějin filmového průmyslu zapsal pozoruhodnými rolemi, byť jeho cesta k úspěchu byla poctivě zasloužená a ani v nejmenším nebyla typická. Od uvěznění přes pomoc mládeži v boji s drogovou závislostí, přes herectví až k produkci jsou v Hollywoodu tvář a jméno Dannyho Treja velice známé.

Danny vyrostl na ulicích Los Angeles. Navzdory tomu, že druhou polovinu svého mládí a ranou dospělost strávil ve vězení, podařilo se mu dosáhnout velkých úspěchů. Po propuštění z věznice San Quentin se začal angažovat v programech, které si kladou za cíl pomáhat těm, kteří stejně jako on bojují se závislostmi na drogách či alkoholu.

O řadu let později se Danny objevil na natáčení snímku Splašený vlak, aby podpořil svého svěřence. Okamžitě mu byla nabídnuta role trestance. Danny se od té doby objevil v desítkách filmů, mezi něž patří například Desperado, série Od soumraku do úsvitu, Nelítostný souboj (Al Pacino, Robert De Niro), Con Air (Nicolas Cage), Tenkrát v Mexiku (Johnny Depp) a série filmů Spy Kids. Vidět ho můžeme také v nezávislých filmech SherryBaby (Maggie Gyllenhaal), Delta fór (Dan Whitney, zvaný též Larry the Cable Guy) či ve filmech Roba Zombieho Vyvrženci pekla a Halloween. Mezi jeho další filmy patří například LA Linea (Ray Liotta, Esai Morales a Andy Garcia) a St. John of Las Vegas (Steve Buscemi). 9. července 2010 měl světovou premiéru snímek Predátoři v režii Nimroda Antala, ve kterém se Danny objevuje společně s Topherem Gracem a Adrianem Brodym. Trejo před nedávnem dokončil natáčení snímku Death Race s Seanem Beanem a Vingem Rhamesem. Stejně tak se objevil i v celé řadě televizních seriálů. Je pravidelným hostem seriálu Tatík Hill a spol. a slyšet ho můžeme také v animovaném seriálu společnosti Warner Bros Young Justice, ve kterém namluvil postavu Batmanova protivníka Banea. Trejo se objevil v seriálech Můj přítel Monk s Tonym Shaloubem, Zoufalé manželky, Hvězdná brána: Atlantida a naposledy také v seriálu Breaking Bad s < a href="http://www.osobnosti.cz/bryan-cranston.php">Bryanem Cranstonem a Status: Nežádoucí s Jefferym Donovanem.

V roce 2000 založil Danny svou produkční společnost Starburst, která produkovala např. řadou cen oceněný krátký snímek An Eye for Talent, po kterém následoval snímek Věznice v režii Steva Buscemiho. Pod hlavičkou společnosti Trejo 4.0 Productions produkoval snímek High Hopes, který se poté rozhodla do kin uvést společnost Maple Pictures/Lionsgate Canada. Ve filmu se objevují Jason Mewes, David Faustino, Corin Nemec, Jason Marsden, Eddie Furlong, Robert Rodriguez, Andy Dick a Michael DeLorenzo.

Navzdory jeho působivé filmografii mu stále přinášejí největší potěšení role oddaného otce tří dětí a poradce pro problémy mladistvých.

Mohli by vás také zajímat…