zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou univerzitního profesora filozofie a duchovní unitářské církve. Vyrůstala v kalifornském Berkeley, kde se začala věnovat divadlu už na základní škole. Studovala dramatické umění na American Conservatory Theatre v San Franciscu. Poté, co se přestěhovala s rodiči do Vernonu, působila v divadelních souborech Young Actors Company a Newhouse Players.

V hereckém vzdělávání pokračovala 1980-83 na University of California v Los Angeles. První výraznější film. rolí byla postava studentky Alison Bradburyové, která se během jízdy autostopem z východního pobřeží do Kalifornie sblíží se svým spolužákem-náhodným spolucestujícím (John Cusack), v romantické komedii Tutovka (r. R. Reiner).

Další větší příležitost se jí naskytla v úloze Margo, jedné z trojice nevázaných dívek (Virginia Madsenová a Cynthia Gibbová), o jejichž velkém flámu po losangeleských nočních klubech vypráví mládežnická komedie Moderní dívky (r. J. Kramer). K plnému prokázání svých hereckých kvalit však nedostala v následujícím období před film. kamerou příliš mnoho šancí. Širší uplatnění nalezla v TV, kde si získala popularitu zejm. díky úloze schopné fotografky na volné noze Jo Reynoldsové v TV seriálu Melrose Place - ČTV.

Autor: Miloš Fikejz

Mohli by vás také zajímat…