zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dario Marianelli se narodil v italské Pise a vystudoval hru na klavír a komponování ve Florencii a v Londýně. Po roce postgraduálního studia na Guildhall School of Music and Drama, kde rovněž předsedal Contemporary Music Society, získal stipendium od Gulbenkian Foundation. Jeho pedagogy mu byli Judith Weir a Lloyd Newson z Bretton University College, kteří jej zasvěcovali do umění komponování a choreografie. Další stipendia mu umožnila, aby se podíval do Německa a zúčastnil se několika tvůrčích dílen,zaměřených na evropskou filmovou hudbu. Na škole National Film and Television School strávil tři roky a vystudoval ji v roce 1997.

Během několika posledních let Marinelli napsal hudbu k mnoha filmových titulů – Kletba bratří Grimmů, Pýcha a předsudek, Opal Dreams, Shooting Dogs, Burnt Out, Cheeky, September, This Little Life, In This World, Hrad bude můj, V pohodě, The Warrior a V jako Vendeta.

Složil také hudbu pro několik dokumentárních filmů a animovaných snímků, dále pro divadelní představení a představení současného tance. Marianelli dále napsal koncertní skladby pro BBC Symphony Orchestra a pro Britten-Pears Orchestra, dále také vokální hudbu pro BBC Singers a čas od času přispěje svými orchestracemi Royal Shakespeare Company.

Dario Marianelli

hudební skladatel