zavřít
Upravit životopis

Životopis

Syn producenta a herce Lewise Arquettea je bratrem hereček Rosanne a Patricie; v herecké branži se prosadili také jeho bratři Alexis a Richmond. Začínal v televizních seriálech a ve filmu debutoval jako devatenáctiletý ve snímku Marca Roccoa Where the Day Takes You (1991). V našich kinech jsme ho mohli vidět ve středoškolské upírské komedii Buffy - zabíječka upírů (1992) nebo v komedii Rockeři (1994). Na videu byly uváděny filmy Nádherný holky (1996, režie Ted Demme) nebo horor Antonie Byrd Dravci (1999).

Svůj romantický potenciál Arquette využil ve snímku Nepolíbená (1999, režie Raja Gosnell) po boku Drew Barrymore. Patrně nejznámější rolí mnohotvárného mladého herce je jedna z hlavních rolí v hororové trilogii Wese Cravena Vřískot (1997, 1999, 2000), kde si zahrál po boku Corteney Cox, která je od roku 1999 jeho manželkou. S populární představitelkou Moniky se sešel i v roce 1994, když hostoval v jedné z epizod seriálu Přátelé. Koprodukoval snímek režiséra Finna Taylora Dream With the Fishes (1997), kde si zároveň zahrál hlavní roli. Do kin chystá svůj režijní debut Selling Air.

Spolu se svojí manželkou herečkou Corteney Cox vychovávají dceru Coco Cox-Arquette, jejíž kmotrou je Courteneyina kamarádka Jennifer Aniston.

Mohli by vás také zajímat…