zavřít
Upravit životopis

Životopis

David Paul Midthunder se narodil v indiánské rezervaci Fort Peck v Montaně, USA, jako člen kmene Lakota - je napůl Assiniboine/Nakoda Sioux. Maturoval na Stewart Indian School v Nevadě a pak navštěvoval univerzitu v Utahu, kde studoval kulturní antropologii, zaostřenou na kultury indiánů z plání.

Poté pracoval v Navažské indiánské rezervaci v Novém Mexiku jako poradce native chlapců. Využíval kombinaci tradičních metod meditací , mluvení kolem dokola, tradičního tance a ceremonií.

Přes toto všechno však David začal pracovat jako herec a kaskadér v Hollywoodu. Poprvé si zahrál už v roce 1986 v tv mini serii "Dream West". Po nějakém čase ho však nebavilo stát před kamerou a tak začal využívat znalosti kulturní antropologie a svůj velký talent na jazyky a pracoval jako kulturní, technický a duchovní poradce v televizních a divadelních produkcích. Mimo jiné si vyzkoušel i práci jazykového poradce a technického konzultanta.

David Midthunder je rovněž členem taneční skupiny MEDICINE SHIELD DANCERS, která byla založena v létě 1988 v Utahu. Ona nejdříve začínala jako bubnující skupina se 7 členy. Během 2 let se rozrostla na 12 a nakonec na 24 členů. Cestují se svými vystoupeními po základních školách v oblasti okolo Salt Lake City a Provo v Utahu, případně v sousedních oblastech v mnohých powwow show, kde dětem tančí domorodé indiánské tance.

Mimo jiné pracuje jako osobní trenér diplomovaný u Národní akademie sportovního lékařství /National Academy of Sports Medicine/ a žije aktivním stylem života - ve svém volném čase vyhledává sporty jako serfování, horskou cyklistiku, extrémní sjezdovou horskou cyklistiku, boxování, slézání skal, jízdu na koni, skateboarding a snowboarding.

David je ženatý s nezávislou filmařkou Angelique Midthunder /nar.v Thajsku/, se kterou vlastní společnost na výrobu nezávislých snímků Midthunder Production. Hráli spolu v japonském filmu z roku 1995 "East meets West". Nyní spolu žijí v Los Angeles.

Mohli by vás také zajímat…