zavřít
Upravit životopis

Životopis

David Miller se narodil 14. dubna 1973 v San Diegu v Kalifornie (USA). Je také jako Urs klasický školeným tenorem. Vyrůstal v Littletonu v Coloradu. V roce 2001 absolvoval Heritage high school.

Objevil se v hlavní americké operní společnosti a získal několik zajímavých rolí, jako Des Grieux v Manon, Romeo v Romeo a Julii, Werther, Alfredo v La Traviata a Tamino v Kouzelné flétně.

6. Května 1998, zpíval s ostatními operními pěvci pro prezidenta Billa Clintona v Bílém domě.
V roce 2000 byl v Miláně, v týmu Tony "West Side Story." Dostal vysoké ocenění a získal nejlepší hodnocení. 2001 a 2002 se objevoval jako Cassio v Belgii.

V letech 2001 - 2003 měl více práce a to zejména v Americe, několik předních operních rolí a muzikálů. Tím sí právě získal velké jméno. Zpíval např. Rodolfa v Bohémě na Broadwayi.

Mezi jeho další role patří Don Ottavio v Mozartově Donu Giovannim, Belmonte v Únosu ze Serailu a Tom Rakewell v Rakes Progress. Davida můžeme slyšet na několika CD nahrávkách, které ale nejsou bohužel snadno dostupné.

V prosinci 2007, zatímco Il Divo učinili průlom na jejich světovém turné, David se vrátil do klasické opery. Zpíval tenor árie, a několik vánočních koncertů. Spolu se svou přítelkyní, sopránistkou a operní pěvkyní Sarah "Joy" Kabanuck, zpíval na konci pár duetů. Joy mimo jiné zpívá ve skupině Three graces, která se dá přirovnat k dívčímu Il Divu.

8. srpna 2009 se Joy a David po šestiletém vztahu vzali, během kterého si společně pořídili i "miminko" v podobě maltézského psíka

Zajímavosti: David má dokonce svůj den. Na počest Davida vyhlásil starosta John Hickenlooper Denveru, davidova ''domovského'' města David Miller's Day, ten připadá na 13.7.

Mohli by vás také zajímat…