zavřít
Upravit životopis

Životopis

Do Plzně přichází jeden z nejznámnějších českých hokejistů, který má ve své sbírce mnoho úspěchů. Mezi nejcennější se přirozeně řadí olympijské zlato z Nagana, vlastní dva tituly mistra světa, vlastní také dvě extraligová stříbra. Pevně v paměti mají hokejoví fanoušci rozhodující gól mistrovství světa 2001. Zvolání „vítej zlatý hattricku“ předcházela rozhodující branka právě Davida Moravce, Česká republika byla potřetí mistrem světa. V sezóně 1997-98 se stal nejlepším střelcem extraligy, nastřílel celkem 38 gólů.

Opavský rodák naprostou většinu kariéry strávil ve Vítkovicích. V sezóně 1999/00 si v jednom utkání vyzkoušel v dresu Buffala také atmosféru NHL. Moravec tedy nastoupil pouze v jednom zápase, ovšem i tak se zařadil mezi hráče, kteří okusili nejslavnější soutěž. V loňské sezóně se rozhodl vyzkoušet ruské angažmá a nastupoval za Torpedo Jaroslavl. V Rusku si v 61 zápasech připsal 29 bodů.

Letos se Moravec vrátil do Vítkovic, aby s posilujícím týmem bojoval o nejvyšší posty. Nadějný start do sezóny se ale změnil v útlum, který Ostravany usadil až za hranici play-off. Nespokojenost vyústila v téměř šokující výměnu, na něž si již v Plzni pomalu zvykají. Míka do Vítkovic, Moravec do Plzně. „Mluvil jsem s generálním manažerem Pavlíkem. Trochu jsme se neshodli a vyměnili si názory a od té doby jsem na rok a půl hráčem Plzně,“ uvedl Moravec v online rozhovoru s fanoušku na oficiálních internetových stránkách HC Vítkovice hc-vitkovice.cz, který se paradoxně konal pár hodin po uveřejnění přestupu.