zavřít
Upravit životopis

Životopis

David Paymer je další z výrazných hereckých postav komedie Alex a Emma. Po filmu Americký prezident je to jeho druhá spolupráce s Robem Rainerem. Velice talentovaný herec charakterních rolí získal nominaci na Oscara a Zlatý glóbus za roli trpělivého bratra Billyho Crystala ve filmu Mr. Saturday Night. V roce 1997 byl nominována na Zlatý glóbus za vedlejší roli v dramatu Crime of the Century, které pojednávalo o únosu Lindberghova dítěte.

Paymera jsme mohli v poslední době vidět v takových filmech, jako je State and Main Davida Mameta, Hurikán Normana Jewisona, Mumford Lawrence Kasdama, Amistad Stevena Spielberga, Nixon Olivera Stonea a Otázky a odpovědi Roberta Redforda. Objevil se také ve filmech The Burial Society, který režíroval proslulý kanadský režisér Nicholas Racz, Chyťte ho!, City Hall a Velký Joe. Dále jsme ho mohli mimo jiné vidět v tak odlišných filmech, jako je Odplata, kde se objevil po boku Mela Gibsona, Focus, Searching for Bobby Fisher, Heart and Souls, Partneři a City Slickers.

Mezi jeho poslední filmy patří Saving Grace v režii Davida Mameta, kde hraje s Natashou Lyonne a Timem Blake Nelsonem, a School for Life, který režíroval Bill Dear. Všestranně nadaný Paymer začal hrát v Pomádě, která se stala broadwayským hitem, jeho roli později převzal Peter Gallagher. Poprvé se ve filmu objevil po boku Petera Falka a Alana Arkina v komedii The In-Laws.

Mohli by vás také zajímat…