zavřít
Upravit životopis

Životopis

David Rozehnal, český fotbalový obránce, se narodil ve vesnici poblíž Olomouce - Kožušany-Tážaly. Jeho maminka - Jarmila Rozehnalová je učitelkou tělesné výchovy, tatínek - Oldřich Rozehnal zase velkou část svého života trénoval fotbal, a tak není divu, že se David již narodil se sportovním talentem.

V Kožušanech také začínal s fotbalem v tamním klubu. Přesto ho můžeme řadit mezi olomoucké odchovance, za olomoucký tým začal hrát již v sedmi letech. V sezóně 2001 / 2002 se stal hráčem olomouckého "áčka", a tak byla odstartována Davidova kariéra. Již v Olomouci měl David tu čest setkat se s Karlem Brucknerem, fotbalovým trenérem.

Po dvou letech strávených v základní olomoucké sestavě odkoupil Davida belgický klub Bruggy a hned první sezónu mu umožnil hrát v Lize mistrů. V počátku David vystupoval v základní sestavě, ale trenér ho čím dál více nechával sedět na lavičce, a to i přesto, že se Rozehnal začal prosazovat v české reprezentaci. Zahrál si i na EURU 2004 v Portugalsku.

V belgických Bruggách to však nepomohlo, a tak bylo po čase jasné, že David klub opustí. Stalo se tak v roce 2005, když mu přišla nabídka z francouzského klubu Paris St. Germain. Zde již David neseděl "na střídačce", ale do základní jedenáctky byl nasazován pravidelně, a to až do roku 2007.

Pak se stal David členem kádru Newcastle United FC.

V lednu - roku 2008 - byl David "propůjčen" na hostování do italského klubu SS Lazio, držitele dvou titulů mistra ligy. A tak následovalo opětovné stěhování, tentokrát do Říma.

S Davidem cestuje po celém světě také jeho rodina, kterou v současné době tvoří manželka Petra a malý syn Luka. Petra se synem často navštěvuje svou rodinu v ČR, nejen proto, aby se babičky mohly pokochat vnoučátkem, ale také z důvodu, že se jí často po rodné zemi zasteskne. Úděl úspěšných sportovců je už prostě takový - cestovat a reprezentovat...