zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází ze čtyř dětí. Původně myslel na kariéru profesionálního baseballového hráče, kterou však znemožnil těžký úraz nohy po motocyklové havárii. Vystudoval herectví na New York University (NYU) a první výraznější divadelní úspěch slavil 1983 na Broadwayi ve hře Hermana Wouka Vojenský soud se vzbouřenci z lodi Caine.

Ve filmu se prosadil rolí idealistického poručíka Jackieho Willowa, který na vlastní žádost odejde z elitní jednotky bojovat do Vietnamu, ve vojenském dramatu Zahrady z kamene (r. F. F. Coppola). Ve válečném dramatu Memphiská kráska (r. M. Caton-Jones) ztělesnil leteckého navigátora Phila, jednoho z členů posádky bombardéru, který operoval za 2. světové války nad Evropou.

Jednu z mála výjimek, kdy si vyzkoušel i komediální žánr, představuje hořkosladká komedie Nikdo není sám (r. P. Yates), v níž vytvořil postavu lékaře Michaela Holeczka, který vzpomíná na svého dědečka (Peter Falk), u něhož byl vychován. Příležitostně spolupracuje s TV; hlavní role fotoreportéra Chance Harpera v dobrodružném seriálu Strange Luck (1996, Podivné náhody - ČTV).

Mohli by vás také zajímat…