zavřít
Upravit životopis

Životopis

Studovala filozofii a ekonomii na University of Victoria a pak byla jako první Kanaďanka přijata ke studiu herectví na Australian National Institute of Dramatic Art v Sydney, kterou absolvovala 1988. První zkušenost před kamerou získala po boku Nicole Kidmanové a Denholma Elliotta v TV dramatu Bangkok Hilton.

Charakter některých jejích postav je více méně založen na sexuální posedlosti: hypersexuální pacientka Eve Abergrayová v psychothrilleru Šepoty ve tmě (r. Ch. Crowe); velmi frivolní Catherine Ballardová, jejíž manžel-režisér (James Spader) holduje nezvyklým sexuálním praktikám, v erotickém thrilleru Crash (r. D. Cronenberg).

Další rolí byla herečka Christina, s jejíž pomocí absolvuje samotářský bankéř (Michael Douglas) tajemnou hru, v psychologickém thrilleru Hra (r. D. Fincher); narkomanka Lynn Porterová, proradná manželka pronásledovaného lupiče (Mel Gibson) v akčním thrilleru Odplata (r. B. Helgeland).

Hrdinku se závažným posláním v její filmografii představuje úloha kanadské aktivistky Lisy Petersové, bojující za osvobození nespravedlivě uvězněného černošského boxera (Denzel Washington), v životopisném dramatu Hurikán v ringu (r. N. Jewison). Byla oficiálním hostem MFF v Karlových Varech 2003.

Mohli by vás také zajímat…