zavřít
Upravit životopis

Životopis

Deidre Hall celým jménem Deidre Ann Hall (přátelé a kolegové ji nazývají Dee) je americká herečka, která od r. 1976 ztvárňuje postavu Marleny Evans v soap opeře Tak jde čas. Díky této roli získala celkem značnou popularitu a několik ocenění a nominací. Kdo alespoň částečně sledoval v 90. letech tento seriál, určitě si vzpomene na její "posedlou Marlenu".

Deidre Hall má sestru dvojče Andreu. Po střední škole Lake Worth studovala psychologii. Později odjela do Los Angeles, kde natočila pár reklam, působyla jako modelka a objevila se v několika televizních pořadech. Toto všechno považovala za přechodné, než se z ní stane psycholog. V roce 1970 si zahrála hlavní roli hrdinky ElectraWoman v 16-dílnem seriálu Electra Woman and Dyna Girl. Po té se objevila v několika epizodních rolích v nejrůznějších seriálech včetně Mladí a neklidní a to byla cesta vydlážděna k její osudové roli Dr. Marleny Evans, která představovala mladou psycholožku. Deidre několikrát uvedla, že nečekala takový úspěch a ten byl značný, což dokazaly protesty v r 1979, když se fanoušci dozvěděli, že jejich Marlena má být zabita. Na nátlak fanoušku NBC změnila scénař.

V roce 1983 ji několik tv časopisů zvolilo za nejlepší herečku soap opery. Od roku 1986 hrála paralelně v dalším 2 - seriovém seriálu Náš Dům. V roce 1987 odešla z Tak jde čas. V roce 1988 byl ukončen i seriál Náš dům a ona se vrátila k hostování v seriálech -Perry Mason, Columbo, To je vražda, napsala a v televizních filmech. V roce 1991 ji producent Ken Corday požádal, aby se vrátila zpět do seriálu Tak jde čas jako jiná postava. Ona přijala, ovšem s tím, že si zahraje svojí oblíbenou Marlenu a smlouva bude jen na půl roku. V průběhu natáčení se rozmyslela a k postavě se vrátila na dalších 18 let. 24. ledna 2009 byla její spolupráce se seriálem ukončena, kvůli škrtům nařizené televizí NBC ( Deidre dostávala 60 tisíc za měsíc, což bylo více než dostávala většina herců v Tak jde čas). V roce 2011 se má se svým kolegou Drakem Hogestynem vrátit do Tak jde čas. Na obrazovkách je opět uvidíme v září. Na jak dlouho je zatím nezodpovězená otázka.
Soukromí: Deidre byla čtyřikrát vdaná. Z posledního manželství se scénaristou Stevem Sohmerem má dva syny. Deidre se od roku 1986 pokoušela o dítě, prošla si hormonální terapií. Všechny její pokusy byly neúspěšné. Kvůli stresu a vypětí opustila v roce 1987 Tak jde čas. V roce 1989 se po dvou letech rozvedla Michaelem Dubelkem.

V roce 1991 potkala Davida, vzali se a přes agenturu si našli nahradní matku, která odnosila jejich dvě děti - David 1992 a Tully 1995. Deidre všechno popsala ve své knize a tím objasnila svým fanouškům náhlý odchod z Tak jde čas a to, že se do seriálu nevrátila dříve. V roce 1995 si produkovala a zahrála ve filmu Nikdy neříkej nikdy, který byl natočen na motivy knihy a popisuje velmi věrohodně asistované těhotenství. Několik roliček si zde zahráli její kolegové. V roce 2006 se Deidre rozvedla se svým čtvrtým manželem. V roce 2010 napsala společně s Lynn Bowman knihu Deidre Hall's Kitchen close up, která měla výborné recenze. Kniha propagující zdravý životní styl.

Ocenění a nominace:
1985 Nominace Daytime Emmy herečka v hlavní roli
1984 Nominace Daytime Emmy herečka v hlavní roli
1980 Nominace Daytime Emmy herečka ve vedlejší roli

Soap Opera Digest Awards:
2005 Výhra Soap Opera Digest Award oblíbený pár
2005 nominace Soap Opera Digest Award hlavní role
1999 nominace Soap Opera Digest Award hlavní role
1998 nominace Soap Opera Digest Award nejžhavější romance
1995 výhra Soap Opera Digest Award hlavní role
1986 výhra Soap Opera Digest Award za mimořádny přínos
1985 výhra Soap Opera Digest Award vynikající herečka
1984 výhra Soap Opera Digest Award vynikající herečka
1983 výhra Soapy vynikajíci herečka

TV Land Awards:
2005 nominace TV Land Award Favorite Airborne Character(s) for: "Electra Woman and Dyna Girl" (1976).
2004 Nominace TV Land Award Superest Super Hero for: "Electra Woman and Dyna Girl" (1976).

Mohli by vás také zajímat…